LX Edelweiss Air - status og flåte

5 nye A320neo til Edelweiss. Tre som erstatter gamle A320, og to til vekst. Levering 2027-2028, så kommer nok fra eksisterende ordrebok fra Lufthansa-gruppen-

Hmm, er ikke dette de 5 de skal overta fra os(s)?
 
Jeg lurer på om du har rett. Og et eller annet om at det Edelweiss får PW motorer og Austrian skal få nye med CFM?
Ja, de 5 vi har er motorisert med PW. Skal ut å fly en akkurat nå faktisk. Planen er at vi skal få nye fra fabrikk med CFM. Foreløpig 22 stk. hvorav 6 321 for å erstatte 321 CEO som begynner å komme godt opp i årene.
 
Dersom man har en flytype i flåten med forskjellige motorer på dem. Er det noe som er forskjell i praksis for dere fremme i styrhuset?
 
Hvor mange neo maskiner er det egentlig gruppen har i ordrebøkene? Og hvordan MAX ordren skal fordeles er vel heller ikke avklart?
 
Back
Top