• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Dobbeltglassluse hvorfor?

karsten

ScanFlyer Blue
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, set eiusmod tempor incidunt et labore et dolore magna aliquam. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exerc. Irure dolor in reprehend incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse molestaie cillum. Tia non ob ea soluad incommod quae egen ium improb fugiend. Officia deserunt mollit anim id est laborum Et harumd dereud facilis est er expedit distinct. Nam liber te conscient to factor tum poen legum odioque civiuda et tam. Neque pecun modut est neque nonor et imper ned libidig met, consectetur adipiscing elit, sed ut labore et dolore magna aliquam is nostrud exercitation ullam mmodo consequet.
 
Last edited:
Det er for at passasjerer som har kommet inn i ankomsthallen ikke skal tilbake til "RØD" sone hvor det kan få tilgang til flyene.

S
 
Disse irriterende flaskehals-dørene finnes vel heller ikke bare på BLL og CPH, men på nær sagt alle flyplasser.
 
Samme på OSL.

Jepp, mens man i CPH "kun" har dobbel glassluse har man i sysselsettingen navn (eller i sikkerhetens navn som noen påstår...BS) også utstasjonert en Adecco-vekter som står å henger ved inngangen til glassdøren (.....det må være blant de kjedeligste jobbene på OSL...)
 
Last edited:
Jepp, mens man i CPH "kun" har dobbel glassluse har man i sysselsettingen navn (eller i sikkerhetens navn som noen påstår...BS) også utstasjonert en Adecco-vekter som står å henger ved inngangen til glassdøren (.....der må være blant de kjedeligste jobbene på OSL...)

Kom ikke denne jobben etter at TV2 hadde et innslag der de klarte å sende en koffert feil veg gjennom ei slik sluse?
 
Kom ikke denne jobben etter at TV2 hadde et innslag der de klarte å sende en koffert feil veg gjennom ei slik sluse?

Men på OSL så er man fortsatt ikke i terminalen/ren sone om man kommer gjennom, imotsetning til i CPH hvor man kommer "rett" inn i avgangshallen, så her er det tydeligvis forskjellig tolkning/håndhavning av reglene
 
Den siste slusa på OSL har vel ikke noen sikkerhetsfunksjon, men holder bare folk som venter på de som ankommer vekk fra baggasjekaoset?
 
Men på OSL så er man fortsatt ikke i terminalen/ren sone om man kommer gjennom, imotsetning til i CPH hvor man kommer "rett" inn i avgangshallen, så her er det tydeligvis forskjellig tolkning/håndhavning av reglene

Eh, jo? Først må man komme seg inn i bagasjehallen (det er bare å spørre pent i informasjonsdisken, så åpner de døra fordi du skal "hente et gjenglemt kolli" eller noe sånt). Klarer man deretter å forsere "glassslusen" og vekteren er det bare å ta trappa eller heisen opp i avgangshallen, med fri tilgang til både inn- og utland.
 
Back
Top