• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Disse flyselskapene krasjer mest

ARGH!!! Den måtte jo komme!!!

"SAS har hatt en stor flyulykke siden 1970, da et fly kjørte inn i en bygning på flyplassen i Milan i Italia. "

Jeg trodde det kolliderte med et fly på rullebanen, og deretter gikk inn i en bygning... Men, faktorenes orden er kanskje likegyldige for Nøttavisen.

Statistikker kan leses på så mange måter. Da Virgin Atlantic startet opp sa Richard Branson følgende: "With only one aircraft we're ether going to have the best safety-record in the world or the worst":musikk
 
Statistikk er statistikk som CK sier. Trenger ikke å ha noe betydning. Vi har mennesklig svikt, feil på fly og utenforstående ting som har innvirkning på utfallet.
 
Det var nok CK på statistikerjakt! Kanskje statistikklæreren hans på BI var slem med 'n :p
 
Originally posted by LN-KOG
Det var nok CK på statistikerjakt! Kanskje statistikklæreren hans på BI var slem med 'n :p

neida, jeg er glad i statistikk jeg, men i motsetning til de fleste journalister har jeg faktisk tatt statistikk , og gjort en større undersøkelse med nesten 1200 respondenter, så jeg kan litt om statistikk. Derfor e det meg en sann glede å "mythbuste" jalla-statistikk!
 
Denne er jo litt grei siden den tar hensyn til antall flighter etc over mange år:

http://www.airsafe.com/
 
Originally posted by CK

"SAS har hatt en stor flyulykke siden 1970, da et fly kjørte inn i en bygning på flyplassen i Milan i Italia. "

Jeg trodde det kolliderte med et fly på rullebanen, og deretter gikk inn i en bygning... Men, faktorenes orden er kanskje likegyldige for Nøttavisen.

Enig, dette vil jeg si var en grov feilformulering av Nettavisen. Man får helt klart inntrykk av at SAS ene og alene er ansvarlig for ulykken, og dermed dårlig pr for selskapet.
 
og ikke et ord om Widerøe i statistikken heller. det er vel selskapet som har hatt flest antall ulykker av de norske selskapene.

Jan Roar Rød
 
Back
Top