• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

CPH: ingen Champis før avgang?

Re: CPH: ingen Champis før avgang?

Men på domestic er det vel de samme avgiftene uansett? Er ikke poenget med den avgiftsfrie alkoholen at flyet skal utenlands?

So what? Dersom avgiften er 10%, er det maks (tror ikke den er det engang).

I Danmark er jo alkoholavgiftene ikke saerlig hoeye. En flaske Champers koster 200 kroner paa duty free. Kanskje de betaler 220 med avgift. Dersom man legger til moms, koster det 100 kroner (!!!) i avgifter aa servere ett par flasker Champers paa bakken. DET er et cheesy cutback det.
 
CPH: ingen Champis før avgang?

So what? Dersom avgiften er 10%, er det maks (tror ikke den er det engang). .

Nå er det jo ikke avgiftene i seg selv som et kostnadsdrivende, men alt styret med å administrere dette.
 
Re: CPH: ingen Champis før avgang?

Nå er det jo ikke avgiftene i seg selv som et kostnadsdrivende, men alt styret med å administrere dette.

Ja, riktig. Det aa holde orden paa aa betale avgift paa ett par kasse Champers daglig, koster garantert skjorta. :rolleyes:
 
CPH: ingen Champis før avgang?

Ja, riktig. Det aa holde orden paa aa betale avgift paa ett par kasse Champers daglig, koster garantert skjorta. :rolleyes:

Med skandinaviske krav til dokumentasjon, skjemaer og hele den byråkratiske suppa blir ganske fort penger ut av det.
Jeg ser selv i jobben min hvor dyre slike småting ender opp med å bli når man tar med alle kostnadene
 
Re: CPH: ingen Champis før avgang?

Jeg skal la vær å si så mye mer om dette.
Har kommentert dette litt her, og ganske mye i et par andre tråder.
Interessen her inne for hva som faktisk er saken og ønske om informasjon om de reelle årsakene er åpenbart ikke av interesse.
Spesielt ser man det når vi nok en gang får prisen på en flaske champagne servert.
Så kjør debatt :-)))
Ganske så underholdende.
PS husk at dette ikke bare gjelder SAS, selv om vi er vant til å være hakkekyllinger om alt som gjøres.
Selv det som eventuelt er positivt drukner i ønske om svartmaling
 
Back
Top