BAS08 -flyshow i Nord

TigerBlack

ScanFlyer ettellerannet..
Vel hjemme fra Bodø, lettere solbrent og hypa etter ett morsomt airshow er det klart for å poste litt bilder.

Jeg var der kun på lørdagen denne gangen. Men fikk med meg mesteparten alikevel.

Showet var helt ok ,men jeg syntes det tidevis var ekstremt dårlig koordinering mellom speakere og event koordinator. Det kom fly brasende over uten at speakers hadde fått det med seg. Dette virket for meg amatørmessig så det rakk. Det samme med ACES II demoen som skjedde uten noen form for advarsel. Det virket som speakerteamet også var rimelig oppgitt over dette. Det var også endel events som ble flyttet eller kanselert uten at dette gikk utover høytaler anlegget. Samt aktør (SAAB-105) som ikke sto anonsert i det heletatt.

Solen var også ett problem denne gangen ,med at den sto rett i ansiktet på tilskuermengden. Noe som også gjore fotografering til en solid utfordring. Men noen ble det da til slutt.

Ser det har kommet noen støv på sensoren på enkelte bilder, skal få fjerna de når jeg har mulighet

Håper de faller i smak :)


BAS0801.jpg


BAS0802.jpg


BAS0803.jpg


BAS0804.jpg


BAS0805.jpg


BAS0806.jpg


BAS0807.jpg


BAS0808.jpg


BAS0809.jpg


BAS0810.jpg


BAS0811.jpg


BAS0812.jpg


BAS0813.jpg


BAS0814.jpg


BAS0815.jpg


BAS0816.jpg


BAS0817.jpg


BAS0818.jpg


BAS0819.jpg
 
Ja dette var en flott serie Scanor!:) Nå ser det ut til at du har fått mer lys i bildene dine også! Flott!;) Bildet av Orion alene var helt topp!
 
Last edited:
Veldig bra bilder fra Bodø, Scanor! Falt spesielt for dette som var litt spesielt - F-16 rett etter avgang, med afterburner, sett ovenfra, med bebyggelse i bakgrunnen. -Ikke så ofte jeg har sett det!
 
Fy f--- for en herlig serie. :)

Synes det første bildet av Starfighteren var helt rått.:devot::devot:
 
Fine bilder :)

Masse fine og stilige fly der. Men hva slags fly er det som har GF-16 skrevet på halen?

Fin pus :cool:
 
Det er en SAAB-105 eller SK-60 som den heter i Sverige. Brukes som trenings og i noen tilfeller OP og lett angrepsfly.

Denne maskina er fra Østerike
 
Bra bilder!!!!
Og mitt spørsmål er: Ble det noen gang laget en råere (det blir feil ordbruk, for jeg tenker visuelt) fighter enn Starfighter??
Det første der (av oksen) er helt sykt rått!!!
 
Det er en SAAB-105 (SK-60). Svenskprodusert treningsjet og lett angreps/bakkestøtte jager. Den på bildet er i tjeneste hos det Østerikske luftforsvar.
 
Back
Top