Hei
Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.
Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025
Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150krBetalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:
https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025
(Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)
De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret
Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat
Se to poster opp ..
Bombardier Inc. received permission from Canadian regulators to extend its CSeries flight-test program by about six months to May 2015, documents show.
Så hvor lang tid går det normalt mellom første flight til første levering til kunde på fly av denne typen?
Noen som kan utdype dette? Vil C-serien være mer utprøvd eller bygge på mer kjente løsninger enn Q400 i sin tid gjorde?Solberg har selv erfaring med at det å sette i drift tidligere produksjonseksemplarer av en flymaskin kan være problematisk.
Han peker på hvordan SAS Commuter strevde med sine Dash 8 Q400 - også dette et fly fra Bombardier - som var belemret med mye tekniske problemer de første driftsårene.
– Dette var en flytype som ikke var ferdig utviklet da det ble levert. Det vil C-serien være, understreker han.
Det kan se ut som det blir en storordre på CSeries 300 fra Lion Air
http://www.flightglobal.com/news/ar...s-plan-to-place-cs300-order-in-months-391040/
Hvor mange fly kan de ha behov for?, de har jo over 500 fly i bestilling allerede.
We use essential cookies to make this site work, and optional cookies to enhance your experience.