Virgin America fra Los Angeles til San Fran -

OttoL

ScanFlyer Crusty
Medlem
NB NB. Overdreven sutring og lite konstruktive tilbakemeldinger i samband med dårlig norsk.

Hei igjen. Igjen så hadde jeg ikke planlagt noen rapport, men siden Virgin America i dag ble en del av Alaska Airlines tenkte jeg å smelle opp en liten rapport som kan sees på som en sammenligning med opplevelsen jeg hadde med Alaska Airlines. Les opplevelsen med Alaska Airlines HER

Denne turen tar for seg en rask svipptur fra Los Angeles opp til San Francisco. Valget falt på Virgin siden de var billigst, utenom det har jeg ikke noen preferanser for selskap. I tillegg viste det seg at vi skulle bli forsinket, så siden den terminalen Virgin bruker i LA er utterly miserable, kjøpte vi oss innpass i loungen til VX. Kostet 30 spenn per snute.

Dagen startet med et lass av eposter og smser om at flygningen opp til SFO var forsinket. Virgin har ikke egen app, men en klarer seg vel fint uten så lenge de klarer å sende så god info som de gjorde. Vi var derimot klar for å komme oss vekk fra flyplasshotellet, så vi tok bussen til terminal 3, som er der Virgin stort sett holder til på LAX. Innsjekkingsområdet var stille og rolig

25631140063_57582ec4c0_c.jpg


Her fikk vi beskjed om at flighten var ytterligere forsinket, men vi ble informert om at det var mulig å kjøpe seg inn i loungen hvis en skulle ønske det. I tillegg må man betale for bagasjen hvis man ikke har gjort det på forhånd. 25 gærninger koster det, gitt at du ikke sitter i bizzen eller har status med et visst nivå.

Loungen heter The Loft, og en kommer seg opp dit ved hjelp av heis.

25960931630_b789d75c92_c.jpg

26141372652_5d0d7aabc0_c.jpg

Siden det var en hel del fly som var blitt forsinket denne dagen, var det allerede rimelig fult i loungen noe som medførte at jeg holdt meg til et par elendige bilder. Det er i tillegg verdt å nevne at skal du ha noe annet enn en pose sukker med sjokoladesmak må du hoste opp litt monitas.

26167519961_b37b064872_c.jpg

26141371412_854fc12c99_c.jpg


Inne i kroken
25629067544_86d8d43c7a_c.jpg


En av fordelene med loungen er at det er veldig fin utsikt til det som skjer utenfor. Slenger derfor med noen bilder.
26167523041_ed643afcba_c.jpg


26233818265_fb7889ca14_c.jpg


26141370062_8cd5fbe0c2_c.jpg


25960930410_b48f6f38b4_c.jpg


Etter en forsinkelse på et par timer gikk vi og kjøpte en burger på Burger King og ruslet med fettede fingre mot gate.
26233823185_12358aa4f2_c.jpg


Som ellers var det strengt håndhevet rekkefølge for hvem som skulle gå på flyet først. En skulle jo tro at dette var noe man kunne få til i Norge, men akk nei.

I motsetning til hos Alaska synes jeg at beinplassen var helt standard, på nivå med Easyjet og de gutta der. I tillegg var purser og en av flyvertinnene totalt uinteressert i at folk kom på flyet og stod heller med sine respektive mobiler for å sjekke om noe hadde skjedd på flyprat. Stakkaren foran meg forsøkte seg med et ”hi how you doing”, og frøken ståttoppmedfeilfot løftet ikke så mye som blikket engang. Not very nice. Skulle tro det var en drage fra SAS :D

25960933220_961e8bddbc_c.jpg


Denne var ikke veldig praktisk med tanke på støtte for albuen
26167529761_f7506bd5b7_c.jpg


Nei nei nei. Ditta var harry.
26233825125_3050349953_c.jpg


Positivt med skjerm i setet foran, men utenom om å se verdens dulleste musikalsikkerhetsvideoræl forsøkte jeg meg ikke på noe mer trykking. Fleskelabbene var fortsatt halvveis fettete etter burgeren som ble dyttet i nebbet før ombordstigning.
26233824875_80ba7ef64c_c.jpg


Angående den sikkerhetsvideoen. Det er altså nesten 5 minutter med dårlig koregrafi, elendig valg av sang og folk som skal være kule på film. Se selv og døm:
https://www.youtube.com/watch?v=DtyfiPIHsIg
Kall meg gjerne gammeldags og kjedelig, men dette er terningkast 1.
 
Etter 20 minutter på flyet begynte vi endelig å rulle mot rullebanen.
26233826055_5ab6f5297c_c.jpg


Det som er tøft med LAX er at en begynner å rulle mot luften idet et fly lander parallelt.
25629074944_0100809e66_c.jpg


Og så opp i luften, til et vær som gjorde at en stakkars bergenser ikke akkurat fikk hjemlengsel.
26233827175_42765cc9d3_c.jpg


25631151043_0d8d167e59_c.jpg


26207907666_6fb4028bff_c.jpg


26141367002_315c6543b2_c.jpg


Og det var vel det siste vi så av bakken før vi landet i San Fran. Benyttet tiden til å følge med på kartet, som oppdaterte seg høyst irregulært. Terningkast 1.
25960925500_78331ac7e1_c.jpg


Til et skikkelig bergensvær begynte vi å nærme oss SFO.
26233815235_1c6741aa7f_c.jpg


Kan tenke meg at denne innflygningen er helt fantastisk på en finværsdag, men siden jeg hadde pakket med meg været hjemmenfra så var det lite å se før vi nærmet oss bakken.
25631137583_d71dc169ee_c.jpg


Vi traff bakken med et skikkelig splæsj, men kom oss til slutt mot gate hvor vi parkerte ca. 4 timer forsinket.
25631136823_f178344483_c.jpg


Som ellers i USA er det store avstander å gå på flyplasser, intet unntak her. Så vi slapp å vente veldig lenge før bagasjen dukket opp.
Oppsummert synes jeg ikke selve flyopplevelsen hos Virgin America var noe å skryte av. Grinete og sure flyvertinner, tidenest mest harry sikkerhetsvideo og led-lys som man ellers ville forvente å finne i en småshady bule i en småshady bakgate i Bangkok. Sammelignet med Alaska economy er Alaska miles ahead, og jeg tror at for Virgin sin del vil nye tanker forbedre opplevelsen hos Virgin.

Totalt kostet billetten rundt 80 dollar, bagasje 25 dollar og loungetilgang altså 30 dollar. En fikk det en betalte for, altså transport fra A til B, men jaggu ikke mer.

Terningkast 2.
 
Last edited:
NÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆi

Din dimling ;)

Tullball på deg. Det er ikke harry, det er kult.
 
Jeg liker alle flyselskap som lakkerer motordekslene i rød metallic-lakk :) it's HAWT.
 
Har bara testat Virgin America en gång, SFO-LAS i First, men det var bättre än så här. Har bokat i Economy nu i vår så får se om din eller Fnates bild är den korrekta.
 
Takker for en herlig rapport OttoL :D Ikke hver gang man ser rapport fra Virgin America. Hvorfor de store forsinkelsene denne dagen, var det på grunn av været?
Ellers synes jeg 4 timers forsinkelse er relativt heftig på en strekning som LAX-SFO, noe som definitivt drar ned helhetsinntrykket.

Håper på flere rapporter fra deg!
 
NÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆi

Din dimling ;)

Tullball på deg. Det er ikke harry, det er kult.

59312182.jpg


Jeg liker alle flyselskap som lakkerer motordekslene i rød metallic-lakk :) it's HAWT.

You-Are-so-59n45y.jpg


Har bara testat Virgin America en gång, SFO-LAS i First, men det var bättre än så här. Har bokat i Economy nu i vår så får se om din eller Fnates bild är den korrekta.

Hadde vært gøy å forsøke First ja, men til 209 dollar per snute blir det i overkant for en såpass kort tur. Har lest noen rapporter om first og det ser jo helt klart bra ut, men i economy er de en flygende katastrofe.


Takker for en herlig rapport OttoL :D Ikke hver gang man ser rapport fra Virgin America. Hvorfor de store forsinkelsene denne dagen, var det på grunn av været?
Ellers synes jeg 4 timers forsinkelse er relativt heftig på en strekning som LAX-SFO, noe som definitivt drar ned helhetsinntrykket.

Håper på flere rapporter fra deg!

Kommer flere av not your everyday company etterhvert :)

Igjen må jeg beklage den dårlige humoren min.. :drunk:
 
Takk for titten, fløy VX selv fra LAS til SFO i fjor, og da var alt helt brillefint.

Bestemte meg faktisk for å prøve dem i First i Nov på det korte hoppet fra LAX til LAS når jeg skal dit. GT-ekspressen kaller de det.. hehe. :)

Kim
 
Kan ikke noen skrive trip rapport fra en shady bule, i en shady bakgate i Bangkok?
Otto?
 
Som ellers var det strengt håndhevet rekkefølge for hvem som skulle gå på flyet først. En skulle jo tro at dette var noe man kunne få til i Norge, men akk nei.

Kan det skyldes at vi Norge har hovedsakelig med nordmenn å gjøre?:angry:


Fleskelabbene var fortsatt halvveis fettete etter burgeren

Hørt om servietter:lol:
 
Fint at denne rapporten engasjerer. For de som lurte, jeg drar den langt med vilje :D

Takk for titten, fløy VX selv fra LAS til SFO i fjor, og da var alt helt brillefint.

Bestemte meg faktisk for å prøve dem i First i Nov på det korte hoppet fra LAX til LAS når jeg skal dit. GT-ekspressen kaller de det.. hehe. :)

Kim
Sånn sett så tenker jeg nå i ettertid at differansen mellom eco og first ikke er så stor når man legger sammen 80+30+25 kontra F i 25. Hadde tenkt å forsøke på oppgradering, men grunnet kansellering av en tidligere flight var det stappet i first.

Skal gi det et forsøk ved neste høve, som ikke er så langt unna heldigvis :)


Ingen stress. Humoren din er helt fin. Det er smaken din som er under en hver kritikk :)

Da anbefaler jeg at du styler bimmern med det her

http://www.car-body-kit.co.uk/interior_led_bulbs.html

Kan ikke noen skrive trip rapport fra en shady bule, i en shady bakgate i Bangkok?
Otto?

Helt klart.

Hørt om servietter:lol:

Ikke hørt om :8:
 
Back
Top