Vil fly to ganger daglig til New York (...om sommeren)

Veldig hyggelig dette. CO kan jo styre hvem som havner på hvilke fly gjennom bookingløsningen, så dette kan nok funke i sommersesongen.
 
Er det noen som vet hvor stor del av COs passasjerer som flyr videre fra EWR. Hadde vært spenennde å se!
 
Husker hva SAS fortalte i 2003 da de kansellerte SK 907/908. "De nye flyene vaare er for store for OSL-EWR".

What a bunch of crap..

Vi vet jo alle at OSL er den mest loennsomme 757 destinasjonen CO har. Ikke rart de oensker aa oeke.

Gratulerer, Houston. Dere kan drive flyselskap!

Først Grattis til Dag & Co !

Men, den gang da, post 9.11 med for liten flåte av for store fly, tror nok at det
den gangen var riktig å sette inn den lille flåten de hadde hvor de tapte minst pæng .

Nå burde vel 2nd avgangen cph-ewr på sommer'n (eller kommer den 08 ?) med fordel ha blitt benyttet til noe annet....
 
Last edited:
Fløy kveldsavgangen hjem fra EWR til CPH i sommer, og det var sild i tønne. Både jeg og brutteren er rimelig store karer og vi fikk sete helt bak der flykroppen krympes inn, så en to seter ble ekstra trangt.

Tror nok det var den mest slitsomme turen jeg har tatt, men viser vel at markedet er tilstede for flighten. I hvertfall om sommeren.
 
Tror nok det var den mest slitsomme turen jeg har tatt, men viser vel at markedet er tilstede for flighten. I hvertfall om sommeren.

Selv om vinteren er nok markedet der. Hvis ikke hadde CO neppe økt antall flygninger om vinteren fra 3 ukentlige i 2004/2004 til 5 eller 6 som det flys idag
 
Kommer den andre daglige avgangen med CO til NYC kan SAS glemme NYC fra OSL for alltid...
 
Det spennende her blir jo å se om dette faktisk blir noe av til sommeren. Det må vel bli avklart ganske raskt. Personlig tviler jeg vel litt, men veldig hyggelig at CO virker å ha suksess med ruta til New York. Ser for meg at en andre avgang kunne startet opp ca 3 ggr/uken første sommeren. Det er jo ikke tvil om at det kunne blitt suksess. Særlig hvis man hadde lyktes med å få den riktige fordelingen av pax også, som tidligere skrevet i denne tråden.

Det er jo synd for CO at mister mange passasjerer ved at det er nærmest umulig å få tak i noenlunde billige billetter om sommeren. Men som sagt er det vel en del som skal til før vi ser to CO-avganger på OSL?
 
Mister pax på at det ikke kan oppdrives billige billetter? Det er nok sånn at de setene er tatt av folk som har betalt det som det berømte markedet er villig til å betale. Hvorfor gi bort penger?
 
Nei for all del, det skjønner jeg.;) Men jeg mener de kunne fått en del flere passasjerer til sin rute dersom de hadde hatt større kapasitet og dermed flere billige plasser å tilby de som søker etter billieg reiser sånn i april/mai for den kommende sommeren.
 
Og for å løfte denne tilbake til toppen av forumet... Er det noe nytt om de to daglige avgangene?
 
CO har vel allerede annonsert endringene og for sommerprogrammet og OSL er dessverre ikke inkludert. Skjønte det slik at de blant andre prioriterte BCN og EDI.
 
Last edited:
Jeg har det fra ganske sikre kilder at dette er en journalist som har tatt en fjær og laget et hønsehus. I et intervju med sjefen for CO i Norge skal journalisten ha stillt spørsmålet om det er aktuelt med større fly til OSL, og da skal svaret ha vært at det ikke var det, og da blir det nok heller flere avganger om det skulle bli aktuelt å endre på noe. Og så var det igang...
 
Fikk HSMAI Weekly i posten i dag med følgende artikkel:

"Flere dollarturister -

Nordmenn og skandinaver kjøper flere
flybilletter til USA. Det amerikanske
flyselskapet Continental er i dag det
eneste selskapet som flyr Norge-USA, noe
de har vært alene på siden i 2004. De har
per i dag én daglig avgang fra Oslo til New
York, men har vurdert å øke dette til to
daglige avganger på enkelte ukedager. -
Dette er under konstant vurdering, men
jeg kan ikke si noe om når det skjer, sier
salgs- og markedsansvarlig for Continental
Airways i Norge, Tom Grundstad til Dagens
Næringsliv.
Han forteller om økt etterspørsel, spesielt
fra forretningssegmentet.
- Oslo-ruten er en god rute for oss, og vi
ligger over gjennomsnittet i belegg og
inntjening, sier Grundstad.
SAS flyr alle sine USA-ruter fra København
og Stockholm, men merker større
etterspørsel fra reiseglade som ser den
lave dollarkursen som en gulrot for USAferien.
- Definitivt. Vi ser spesielt en
markant økning i sommerbestillingene, og
per i dag ligger vi 50 prosent over i
bestillinger sammenlignet med samme tid
i fjor, sier pressesjef i SAS International
Anders Lindström.
SAS flyr i alt 42 fly ukentlig til USA fra
Stockholm og København til fem
destinasjoner i USA. – I fjor hadde vi en
kabinfaktor på 82 prosent, noe som vi
regner med blir høyere i år, sier han.
Sommeren neste år åpner en ny rute fra
København til San Francisco, og lenge har
det vært snakk om å gjenoppta flyvninger
fra Oslo til USA for SAS.
- Vi fortsetter å se på mulighetene. Det er
alt jeg kan si, sier Lindström."
Kilde: Stand By/Dagens Næringsliv 27. mars-08


Vet ikke om det er så mye nytt i grunn men time will tell.
 
CO får ikke slot på de tidene de ønsker seg for en avgang nummer to (tidligere på morgenen)...
 
Holdt øye med avgangsskjermen til CO på tirsdag. Så mange steder de flyr til i Europa og så mange med 752.

Da slo det meg at ( om de hadde hatt flere 752 "på lager" ) glatt kunne ha startet en rute med 3 avganger i uka til BGO og 4 ganger til GOT i hvert fall på sommeren! De flyr faktisk vinge til vinge på Glasgow og Edinburgh også ! D'ække så stor avstand mellom de to plassene..
 
Back
Top