• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

"USA tar av i 2005"

Det er mulig Jens har politiske begrunnelser for å ikke reiser (fair enough synes jeg), men når det gjelder å unngå USA som transittland har han unektelig et godt poeng!

USA-ferie frister forøvrig meg - bare litt uenighet på hjemmefronten hvor i USA man har lyst til å reise. :spin:
 
Politiske grunner er helt OK...men begrunn det med politikk da!!!
 
ok ok ok EB. DU spurgte om jeg havde været i landet - det svarede jeg på.
At det ikke frister til gentagelse skyldes politik først og fremmest - har ikke skrevet andet. Men derudover var der intet i de tre steder jeg har været der frister til gentagelse.

Og ja, der er sikkert mange spændende ting at se "over there" men ud fra hvad jeg ved om det, frister det bare ikke. Jeg har indtryk af, at der findes steder i verden der ud fra natur, Kultur (findes det i USA:lol ?) og mennesker er vældigt meget mere interessant.

Derudover finder jeg ingen grund til at besøge et land der i den grad, for mig, står som eksponent for imperialisme, undertrykkelse af menneskerettighder, religiøs fundamentalisme og intolerence. Så der vil gå laaaaaaaaang tid før jeg kommer der over (med mulig undtagelse af påtvungne familie besøg i New Mexico)
 
Selv reiser jeg til USA på tross av mye...blant annet en håpløs styreform som heter republikk med en håpløs president - tenke om USA hadde vært et monarki med en konge eller dronning...;)

Og heldigvis besøker turister Norge, til tross for at vi har en håpløs statsminister (som attpåtil bare har en brøkdel av %oppslutningen til presidenten i USA)

Etter 6 besøk i USA vender jeg stadig tilbake, og det er totalt uavhengig av president og styreform. Enormt mye der jeg ikke har sett, så tid og penger avgjør hvor mye jeg rekker på de neste besøkene. Dessuten har veldig mange amerikanere en egenskap som altfor mange nordmenn mangler: Evnen til å få gjester til å føle seg virkelig velkomne
 
Jeg for min del har bare vært i USA en gang, da i LA/Las Vegas og de traktene der. Jeg ble veldig positivt overasket. Jeg hadde ikke stilt forventningene så høyt,men alt gikk knrkefritt.

Fatter ikke hvorfor alle har så mye imot USA ?
 
dagens amerikanske president og hans folk gjør det ikke lett å være turist til USA, med krav om maskinlesbare pass (snart kommer kravet om biometriske pass også til å gjelde oss - vær sikker!), TSA som blir bare villere og villere, laaaaange imigrasjonskøer (regn med et par timer for transit), fotoforbud på subway'en i New York (!!!) etc etc

Selv er jeg skapamerikaner (Texaner), og lar ikke min entusiasme for menneskene og kulturen (joda, Jens de HAR kultur, men på en annen måte enn i Europa) påvirkes av dagens regime i DC - eller at halve landets stemmeberettigede (som møtte opp) stemte på mannen...
 
Et tankekors at mange av de som bor i USA stammer fra kulturens høyborg Europa?
 
Back
Top