Hei
Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.
Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025
Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150krBetalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:
https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025
(Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)
De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret
Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat
Originally posted by HMWK
Håper dette er en tankevekker for de som var på vakt på Røyken!
Originally posted by LN-RKF
Burde ikke kontrollsentralene ha en funksjon som varsler automatisk når to fly er på vei mot hverandre på denne måten? Hadde ikke det vært mulig?
Ja, nå får de skjerpe seg! På tide de slutter med denne streikinga, og heller konsentrere seg om gjøre jobben de får 813.000 i året for å gjøre!Originally posted by HMWK
Håper dette er en tankevekker for de som var på vakt på Røyken!
Originally posted by GFL
http://www.scanair.no/images/SE-REE-CPH150303.jpg ... CK har bilde på frontsiden av vg idag, ser jeg...
Ja, det stemmer. Røyken-systemet har også dette.Originally posted by LN-ATCJo, det finnes systemer som varsler flygeleder om at to fly er i ferd med å underskrede minima (1000 fot/5 NM), og at man har underskredet minima. NATCON-systemet (som finnes vest for vannskillet) har dette, Røyken-systemet har så vidt jeg vet også dette.
We use essential cookies to make this site work, and optional cookies to enhance your experience.