• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

SVG-OSL 1999

lanorge

ScanFlyer Silver
Medlem
Lurer på om noen av dere vet hvilke fly SAS brukte mellom SVG og OSL i 1999? Kun DC-9 eller ble MD-80 og B737 brukt også?
 
Det er mulig SAS hadde noen DC-9 igjen i 1999, men jeg tviler. 737 kom vel til SAS omtrent ved de tider, men var ikke vanlig. Så jeg setter mitt bet på MD-80 som SAS hadde flusst av på den tiden.
 
Siste DC-9-tur var 7. januar 2002, så de var fortsatt aktive. Men det gikk nok mest i MD'er. Det tok vel litt tid før det ble 737 på norsk innenriks.
 
Noen som vet når det ble vanlig med SAS 737 innenriks, og når ble det slutt med MD'er??
Husker ikke akkurat når den kom. Min første tur med SAS 737 innenriks var mellom BOO og OSL og det mener jeg å huske var i 1999. Det kom vel gradvis flere og flere av de på innenriks, men når en kan si at de ble vanlig vet jeg ikke.
 
Min siste aktive tur med DC-9, var faktisk KRS-OSL, i 2002. Så den ble brukt på inneriks frem til slutten.
 
SAS' første 737-600-maskiner kom i 1998, men disse ble kanskje ikke brukt på norsk innenriks med det første? Tror også at det var mye T-haler på den tiden.
 
SAS' første 737-600-maskiner kom i 1998, men disse ble kanskje ikke brukt på norsk innenriks med det første? Tror også at det var mye T-haler på den tiden.

Husker SAS 737 på TRD-OSL i 1999, kanskje i 1998 også.
Jeg pleide å ta OSL-SVG ca kl 20:30 rundt år 2000, den gikk fast med DC-9-41.
MD80 på norsk innenriks forsvant vel for 6-7 år siden? Tiden flyr!
 
Hm, så alle muligheter er fremdeles åpne. Jeg tipper det er størst sjanse for at DC-9 gikk på SVG-OSL ruta i 99, men allerede i august 2000 registrerte jeg 737-700 på den samme ruta.

Lanorge

 
Jeg regner med at på norske innenlandsruter blir ikke sas-fly med danske eller svenske registreringsnummer brukt. Kan noen bekrefte?

Lanorge

 
Svenskene hadde noen 737 på midten av 90-tallet, men ble de noen gang brukt i Norge?

Ja de hadde noen -500 maskiner som de fikk med på kjøpet da de overtok Linjeflyg. Disse maskinene ble ikke brukt i særlig grad i Norge nei. Jeg husker derimot at herrelandslaget i fotball benyttet en svensk -500 på en charter til en bortekamp engang...:spin
 
De gikk en slinge ARN-OSL-MAN og tilbake om dagen. Det var alltid 'gøy' da de i en periode hadde en 'eksprimentell' businessklasse med konvertible seter. Så på FBU måtte den alltid endres fra største til minste mulige C-klasse eller omvendt på et kort bakkestopp. På OSL-ARN var det max C og til/fra MAN temmelig beskjedent, så det var stress ...
 
Back
Top