• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Sveitsisk selskap forsøker LCC longhaul fra Basel

Someone

Moderator
Medlem
Sveitsisk selskap forsøker LCC longhaul fra Basel

Vel, er nok ikke bare meg som har begrenset tro på akkurat dette prosjektet, men en Ryanair pilot og en fra Air Berlin systemet er nå på jakt etter penger for å kunne starte et selskap som skal satse på lavpris lounghaul med A321LR ut fra Basel.

Jeg si at jeg tipper dette enten aldri kommer i luften eller blir et kortvarig eventyr og konkurs.


https://www.aviation24.be/airlines/...om-euroairport-basel-to-the-us-and-the-world/

“Swiss Skies” is looking for investors for Airbus A321LR flights from EuroAirport Basel to the US and the world
 
Last edited:
Re: Sveitsisk selskap forsøker LCC longhaul fra Basel

Da har disse nå byttet navn til Moov Airways. De forsøker fortsatt skaffe penger, men i første omgang er det snakk om propellfly fra Lugano. Men de ønsker fortsatt å fly A321XLR i fremtiden


https://www.ch-aviation.com/portal/...-moov-airways-eyes-turboprop-ops-in-late-2022

Moov Airways (Basel/Mulhouse/Freiburg, CH) is planning to take delivery of its first turboprops for its regional operations out of Lugano by early 2022, ahead of a forecasted launch of long-haul low-cost services with A321-200NX(XLR)s in 2023, Chief Executive Alvaro Nogueira de Oliveira told Routes Online in an interview.
 
Back
Top