Saken er ferdig behandlet hos riksmekleren. Så konflikten er over. Dette er nok pr-jobbing.
Hvorfor har ikke Riksmekleren sagt noe?
Jeg tror ikke dette er PR-jobbing. Det finnes noen en del inkompetente PR-folk rundt om kring, men "streiken er over, flyene begynner å gå i morgen tidlig" er et budskap de fleste bør klare å formulere på en times tid.
Kan det være utfordringer med avtalen i Sverige eller Danmark som skaper forsinkelsen?Dette er bare 'byråkrati'.
TV2 sin reporter hos riksadvokaten presterte å si at Alle SAS sine fly vil nå gå og alle må møte på flyplassen i morgen tidlig! - WTF!!! Blir sinnsykt morsomt for bakkearbeiderne i morgen tidlig da flyet ikke går likevell.
Bare fra kl 06-08 i morgen er det kansellert opp til 20 ankomster på OSL, og flere kommer.
Så hva ble egentlig resultatet for pilotene?
Etter hva jeg ser ble det inngått en 3 årig avtale med lønnsøkning på 3,5% i 2019, 3% i 2020 og 4% i 2021. Andelen på fast turnus økes fra 40% til 60%.
Men hva med de 40% som blir igjen på variabel turnus? De må vel å oppnådd noe mer forutsigbarhet for disse også?
SAS sier også de har fått gjennom noe mer fleksibilitet, blant annet at langdistanse piloter også kan brukes på kortdistanse, men det vil jo kreve at man er sjekket ut på flere fly? I hvertfall før A321LR kommer. Så hva mer fleksibilitet har SAS fått?
Et konflikttema har vel også vært rundt innleie og bruken av SAS Ireland. Er det noen endringer her?
Det gjorde det. Til sammen over 60 kansellerte flighter, bare, til/fra Oslo. Ca 20 avganger, og over 40 ankomster. I tillegg; mange til/fra Bergen, og Arlanda.TV2 sin reporter hos riksadvokaten presterte å si at Alle SAS sine fly vil nå gå og alle må møte på flyplassen i morgen tidlig! - WTF!!! Blir sinnsykt morsomt for bakkearbeiderne i morgen tidlig da flyet ikke går likevell.
Bare fra kl 06-08 i morgen er det kansellert opp til 20 ankomster på OSL, og flere kommer.
Og kabinepersonalet lader op til næste kamp i ringen:
Kabinforeningen skal i lønnsforhandlinger neste år. De vil ikke akseptere dårligere vilkår enn pilotenes ferske avtale.
https://e24.no/naeringsliv/sas/kabi...il-i-alle-fall-ikke-kreve-noe-mindre/24614371
Pandoras æske for SAS-ledelsen?
We use essential cookies to make this site work, and optional cookies to enhance your experience.