• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Slik gjør man sidevindslanding med B777

  • Thread starter Thread starter OMW
  • Start date Start date
Replying to Topic 'Slik gjør man sidevindslanding med B777'

Heftig bilde...:up:
 
Replying to Topic 'Slik gjør man sidevindslanding med B777'

Legg merke til vindpølsa i bakgrunnen, den er rimelig slapp...ikke all verden med vind der. Her er det vel piloten som driter seg ut litt, dårlig arbeid :naughty:

Det må jo være en pilots skrekk om en av vingene tar ned i bakken like etter landing, da bærer det mer eller mindre ukontrollert rett ut i geografien. Her var det ikke så mye om å gjøre.
 
Replying to Topic 'Slik gjør man sidevindslanding med B777'

At vindpølsen i bakgrunnen ser litt slapp ut ? Ser nå heller ut som det blåser heftig her spør du meg. At bakenden flagrer litt opp og ned når vinden ikke er helt stabil er helt normalt. Men jeg vil nå mene at i mine øyne ser ikke den pølsa der mye slapp ut.
 
Replying to Topic 'Slik gjør man sidevindslanding med B777'

Ser ikke ut som det er mye vind. Har sett noen videoer fra sidevindslandinger med 777, der er det crab for alle pengene. Tror jeg la ut linker til de videoene for en tid tilbake.
Men kanskje de har fått litt gust eller windshear?
 
Back
Top