samarbeidet mellom dem (SK & BU) slettes ikke går bra, at det er munnhuggeri, diskusjoner, ja til og med at noen har fiket til hverandre på crewrommet
Originally posted by FBU 4EVER
Det er et faktum at ca. 80% av ex-BU piloter har vært på SAS-opptak og fått nei.Erfaringsvis pleier ca. 50% av de som søker SAS å bli godtatt,de resterende 50% går tilbake dit de kom fra.Derfor denne konsentrasjonen av "rejects" i BU,LIN og Mærsk/Sterling.
Originally posted by FBU 4EVER
Ansiennitetslister og kapteinstillinger er et av hovedproblemene.Det er et faktum at ca. 80% av ex-BU piloter har vært på SAS-opptak og fått nei.Erfaringsvis pleier ca. 50% av de som søker SAS å bli godtatt,de resterende 50% går tilbake dit de kom fra.Derfor denne konsentrasjonen av "rejects" i BU,LIN og Mærsk/Sterling.
I disse tider forhandler SAS' flygerforeninger og SAS om løsning på overtallighet som "plutselig" har oppstått.Etter å ha sparket ca. 330 piloter de siste årene er det nå på tale å sparke ytterligere 150-200 piloter.Dvs. at det er de som ble ansatt i SAS i 1996-7 som antagelig må gå.Flere av disse gikk på SAS-opptak samtidig med andre norske piloter som strøk,men fikk jobb i BU senere det året.Vi ansatte endel BU-folk med forholdsvis lang ansiennitet i BU. De som ble ansatt i 1996-7 i BU,ble utnevnt til kapteiner i 2000-1.
Det føres IKKE overtallighetsforhandlinger med BSF,til tross for at det er et overtall også der.SAS har nemlig lovet at INGEN BU-pilot skal sies opp eller degraderes til styrmann.Da er man i den situasjonen at piloter som har passert opptaksprøver og skikket seg meget godt i sin jobb i SAS skal sparkes for å gjøre plass til piloter som beviselig har strøket på opptaksprøvene og har kortere ansiennitet.Og som på toppen av det hele skal fortsette som kaptein.Det som tar kaka,og er årsak til problemene,er at BU-pilotene mener dette er helt riktig.Sånt provoserer! Provoserer gjør det også at SAS inngår avtaler for så å resolutt bryte dem ved første og beste anledning når avtalene var ment å avhjelpe problemet.Det virker som om SASBraathens VIL at problemene fortsetter og bevisst setter pilotgruppene opp mot hverandre.Forstå det den som kan! Det kan se ut som SAS-piloters fremtid er å drive SAS i konkurs slik at vi kan bli kjøpt opp av andre selskaper.Vil det være naturlig at f.eks. LH-piloter lar seg si opp for å gjøre plass til oss? NOT!!! Men det er altså en slik løsning BSF ser som "naturlig".:cool2
Att antyda att en pilot i Braathens skulle vara sämre står på så låg nivå att det egentligen inte skulle bemötas.
Tror vi som er på utsiden ikke skal ha for "enkle" løsninger på dette....
We use essential cookies to make this site work, and optional cookies to enhance your experience.