• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Samletråd - SAS longhaulforsinkelser

SK 925 - forsinket

Hei!

Jeg har en god venn som sitter i København og venter på SK 925.
Er det noen som vet hva som er "gale" med Astrid Viking i dag?
Og vil de komme seg avgårde?

Håper at noen kan hjelpe han :-)
 
Re: Drivstofflekkasje SK973 26.12.2013

Informativt svar.

Ja, du fikk jo svar på det du spurte om;)
Men til saken, er ikke alt som jeg synes bør legges ut i det frie forum.
Om dette var av en slik karakter at det kunne legges ut? Antagelig, men ikke av meg.
 
Re: Samletråd - SAS longhaulforsinkelser

Litt of topic, men vi er i småprat ;) I går fløy LN-RKH(A330) SK973 CPH-BKK. Må ha veldig lav pay-load eller?
 
Re: Samletråd - SAS longhaulforsinkelser

Nedover kom den seg greit ... men det blir nok litt mer interessant hjemover. Frakt kan de nok glemme ihvertfall ..
 
Re: Samletråd - SAS longhaulforsinkelser

Frakt og bagasje/deler av bagasje må trolig sendes med Thai eller annen Star Alliance partner dersom en skal komme til CPH med en full A330-300.
For de fleste en mye bedre løsning enn mange timers forsinkelse, i beste fall kommer bagasjen til CPH før passasjerene :-)
 
Re: Samletråd - SAS longhaulforsinkelser

Jeg var med på denne A330-300-flyvningen fra BKK, og har fått kofferten min her i Oslo. Den ser ut til å ha fulgt samme rute som meg iflg. tagen. Landet i CPH på oppsatt tidspunkt-ish også.
 
Re: Samletråd - SAS longhaulforsinkelser

Med litt gunstige vinder er det også vekter til å få med bagasjen, men på denne tiden av året er det stort sett mye motvind som krever ekstra drivstoff.
Fint å høre at det ordnet seg for dere, ikke alle som klarer å løse slike problemer på en smidig måte.
 
Back
Top