Hei
Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.
Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025
Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150krBetalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:
https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025
(Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)
De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret
Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat
Og dermed ved du altså hvordan forhandlingerne i praksis er foregået og i hvilken rækkefølge de enkelte foreningerne er inviteret til at forhandle osv osv.
Det kunne evt. hænge sammen med at SAS ikke var i kontakt med CAU hele dagen søndag og at parterne dermed ikke har haft den fornødne tid til at blive færdige.
Come on. Lad dem nu forhandle i fred og lade være med at skape rygter og piske en stemning op :headbang
RG har netop meddelt pressen i CPH at der stadig forhandles og at der ikke er sat nogen deadline på, men at man fortsætter til man er færdige.
Pt. er man enige om løn og pension, men forhandler stadig om arbejdstid iflg. DR Update. Det kan naturligvis tage tid.
RG roste faktisk fagforeningerne/medarbejderne for at have taget forhandlingerne seriøst og taget et stort ansvar.
Nestleder Rune Sundland i NSF opplyser at pensjonen er endret fra ytelsespensjon til innskuddspensjon, noe som blir betydelig rimeligere for SAS.
- Vi reduserer pensjonsutgiftene til SAS med over en milliard, sier han til NTB.
Fakta om avtalen med SAS' pilotforeninger og kabinansatte
* Pensjonsalderen heves til 65 år både for piloter og kabinansatte
* Det fjernes flere lønnstrinn, slik at særlig de best betalte pilotene går kraftig ned i lønn
* Antall dager i luften - såkalte produksjonsdager - øker fra 179 til 190
* Pilotenes diett reduseres med 27 prosent
* De kabinansattes arbeidstid utvides.
Krysser fingrene for at eierne krever nytt blod i styret; det er jo ingen der under 50 år nå... Står i grell kontrast til Norwegian...
De andre fagforeningene gikk opp fra 44 timer til 47,5. Det vil ikke CAU være med på ifølge Dansk Tv2.
One fagforening to rule them all..... Say no more.
De andre fagforeningene gikk opp fra 44 timer til 47,5. Det vil ikke CAU være med på ifølge Dansk Tv2.
One fagforening to rule them all..... Say no more.
De andre fagforeningene gikk opp fra 44 timer til 47,5. Det vil ikke CAU være med på ifølge Dansk Tv2.
One fagforening to rule them all..... Say no more.
Det ved TV2 ingenting om. De forhandler om arbejdstid og der er mange elementer i det - total tid pr. uge er en ting, men kun en af mange. Det er den samlede pakke som er interessant. Og mon ikke de kommer til en løsning.
Er det ikke veldig bra sammenheng mellom alder i selskapet og alder i styret da?
Etterhvert har jeg innsett (etter at jeg selv har blitt en av de eldre) at alder ikke er alt her i livet - vel så viktig er kunnskap og kløkt.
Men er det ikke litt usolidarisk av CAU ovenfor de andre fagforeningene? Hva gjør CAU superior i forhold til de andre? Om de ikke går med på det de andre har gått med på, er man jo like langt. Da rives jo de andre avtalene raskt istykker og man har muligens gitt seg selv og manga andre litt for mye fritid.
Med nye personer i ledelsen så har de vel mindre tapt pensjon enn noen med lang fartstid i SAS og det blir vel da lettere for dem å gå for en løsning som går via en konkurs. Er ikke toppsjefen ganske ny i SAS nå? Med lite å tape altså.Krysser fingrene for at eierne krever nytt blod i styret; det er jo ingen der under 50 år nå... Står i grell kontrast til Norwegian...
Det ved TV2 ingenting om. De forhandler om arbejdstid og der er mange elementer i det - total tid pr. uge er en ting, men kun en af mange. Det er den samlede pakke som er interessant. Og mon ikke de kommer til en løsning.
Alle fagforeninger har samme ansvar og pres - da det kræver alle er med. Det gør hverken CAU dårligere eller bedre end de andre - blot fordi det er dem der forhandler sidst. Ingen kender baggrunden for at de forhandler sidst - det kan sagtens hænge sammen med at SAS ledelsen har valgt at de skulle være sidst og hænger ikke nødvendigvis sammen med at de stiller større krav end de andre foreninger. Meget er taktik her - fra begge parter side.
We use essential cookies to make this site work, and optional cookies to enhance your experience.