• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

RNoAF Nye redningshelikoptere - AW101/SAR Queen

I dag er oppdraget til CHC i Florø over etter 7 år, og 330 skvadron tar nå overtar med AW101.
 
Muligheten for bruk av opsjon på kjøp av flere AW101 som egentlig ville gått ut innen kort tid, er nå blitt forlenget av Leonardo Helicopters.
Leonardo Helicopters har sagt seg villig til å forlenge den opprinnelige opsjonfristen på bestilling av flere AW101 SAR helikoptre til ut februar 2026. Dette gir Justis- og Beredskasdepapartementet i Norge bedre tid på å utrede om man ønsker å fortsette med sivil operatør på basen i Tromsø eller om man skal la Forsvaret overta som operatør fra 2028 og utover.
 
Back
Top