• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Default Ny Boeing kunde - ICE Air

dc-8-63

Finn Erik Edvardsen
Kontrakt inngått med Boeing om 6 nye ? 737 - det sies ikke noe om versjon, men det er vel en del 737-8 Max som er NTU. ICE inngikk tidligere i år avtale med Spirit Airlines om kjøp av 10 737 - dog manglet disse 10 noe elementært: Motorer ! Og eierforholdet var også litt uklart.

Operatør blir Daedalus Aviation - ICE Air operer som Charter Operatør med diverse innleide maskiner fra forskjellige selskaper, men med disse 6 blir de også eget selskap.

ICE Air har hittil i år gjennomført 1701 avganger til 77 land. Og ja det dreier seg om ICE.

Kilde Seattle Times: Seattle Times
 
Back
Top