• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Norwegian trafikktall august 2019

Someone

Moderator
Medlem
Norwegian har sluppet sine august tall, og er samme utvikling som de siste par månedene. Litt færre passasjerer, men hver passasjer både fly lenger og betaler litt mer. Slik at både belegg og yield/pask øker. Dog så tror jeg dessverre ikke det øker nok, da nivået det øker fra er for lavt


Passasjerer: 3.503.916 -3%
ASK: +4%
RPK: +5%
Load factor: 90,0% +0,4pp
Yield: +2%
RASK: +3%

https://www.norwegian.no/globalasse...affic-figures/traffic-figures-august-2019.pdf
 
Noen er ihvertfall fornøyde:

https://e24.no/boers-og-finans/i/6j...trafikkstatistikk-er-egentlig-imponerende-god

Noen med abonnement som kan gjenfortelle innholdet?

Nei, jeg har ikke abonnement, men jeg kan gjerne henvise til noe.

Det er grovt slurveri å komme med slike påstander.
Her skapes det en illusjon som ikke har solide tall og fakta til grunn. Ja, AUG RASK ble lik i 2016 og 2019. Men det er det med likheter. 2016 tjente DY penger og de hadde bedre RASK og bedre margin i JAN, FEB, MAR, MAY & JUL. Det finnes seg alrede 5 grunner å tro at resultat-utfall i 2019 vil bli helt annenleders enn i 2016.

Man kan si at det er gledelig at DY klarer å øke sin RASK med 3%. Det er godt, bra jobb gjord av Revenue Management innen DY.

Til sånnheten tilhører også at vi rett og slett vet ikke hva det betyr for margin og lønnsomheten før vi hører under Q3 pressekonferanse om CASK og Ancillaries. Selskap egne guiding viser i en retning at CASK i 2019 vil bli høyere enn i 2016.

Personlig er jeg bare sjokkert hva er mulig i journalisme. Det er ikke objektiv, det er ikke virkelig fakta-basert. Man skaper illusjoner og håp basert på ... ja hva er det egentlig basert på? Kanskje det er Herr Ælnes igjen ...
 
Back
Top