• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Norwegian stationerer to fly mere i CPH

jefi99

ScanFlyer Gold
www.cphtraveller.dk said:
Udover genåbning af ruten til Karup, udvider Norwegian frekvenserne på følgende destinationer fra København.

Aalborg: Udvides til 7 daglige flyvninger i stedet for 6

Barcelona: Udvides til 13 ugentlig flyvninger i stedet for 10

Malaga: Udvides til 12 ugentlige flyvninger i stedet for 9

Nice: Udvides til 11 ugentlige flyvninger i stedet for 9

Palma de Mallorca: Udvides til 7 ugentlige flyvninger i stedet for 5

Pisa: Udvides til 3 ugentlige flyvninger i stedet for 2

Prag: Udvides til 7 ugentlige flyvninger i stedet for 3

Rom: Udvides til 13 ugentlige flyvninger i stedet for 10

Læs hele artiklen her: http://cphtraveller.dk/nyheder/norwegian-indsatter-yderligere-to-fly-fra-basen-i-kobenhavn
 
Er dette 2 fly de får inn fabrikknye, fly de har hatt stående standby et sted, eller tas de fra andre baser?
 
Er dette 2 fly de får inn fabrikknye, fly de har hatt stående standby et sted, eller tas de fra andre baser?

Dersom man klikker linken, sa far man inntrykk at i minst ett fly er nytt. God mulig at en tilbake-leveranse av en -300 ble na litt trekket ut i tid. Noen av de fly som skal na ut har ingen perspektiv, sa DY vil fa dem ekstremt billig for litt "overtid"...
 
Det er vel uansett ingenting å tjente på å fly -300 på tynnere ruter kontra -800.
Såvidt jeg har skjønt koster de ca det samme to operate, så alene er det ikke noe å tjene. Derimot er det "noe å tjene" på å fly -300 på disse rutene dersom man i dag flyr fulle -300 på andre ruter hvor man ellers kunne ha satt inn en 800 og solgt flere [fullpris-] billetter.
 
Det er vel uansett ingenting å tjente på å fly -300 på tynnere ruter kontra -800.

Det vil jeg ha sterke tviler pa. Rett og slett fordi jeg kjenner tallene.

Dersom Kjos sier at det koster det samme a fly rund enn -300 og en -800 sa stemmer det ikke helt. Visse deler av kostnader er faktisk identisk, men dersom man kommer til den delen som heter pax-variable kostnader, sa er den definitiv ikke identisk.

Det er billigere a fly -300 pa ekstrem korte ruter. Ikke uten grunn har en LH hold sa lenge som mulig til sine 737CL. Rett og slett fordi det ble billigere enn a fly tungre 737NG eller A320 pa disse ruter.
 
Ser forresten at cph.dk skriver at DY sin transfertrafikk på CPH økte med 200% i første kvartal. Så er kanskje flere enn SAS som har oppdaget at CPH er en fin flyplass for transfer?
 
Back
Top