• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Norwegian ønsker seg Frankfurt...

Re: Norwegian ønsker seg Frankfurt...

Nå er ikke FRA noen typisk LCC-flyplass da... Men så er DY ingen klassisk LCC heller. Er mest imponert av FR som tar seg råd til å operere TRF-HHN (In-the-middle-of-nowhere-Hahn) daglig gjennom vinteren. Et visst LCC volum er det tydeligvis i denne relasjonen. Noen som vet hva slags trafikk FR har på TRF-HHN. Mye etnisk??
 
Re: Norwegian ønsker seg Frankfurt...

Tror ikke dette blir den enkleste strekningen å konkurrere på. LH opererer jo allerede med priser t/r på under 1000 NOK i dag inkl avgifter. SAS derimot er noe enklere, da deres priser er vesentlig høyere.
 
Re: Norwegian ønsker seg Frankfurt...

Neida!! det går bra hvis du passer på transfertiden er langt nok mellom ank. og avg.... eg hadde timersvis av transfertid.. så det va ikke noe problem for meg..

De aller fleste mennesker har bedre ting å finne på enn å tilbringe masse timer på diverse flyplasser. Volumet av folk som reiser på slike separate bookinger er reletivt beskjedent og ikke gir de særlig med penger i kassen heller for det er normalt de mest prissensitive kundene
 
Back
Top