• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Norwegian med rute til Fransk Guyana / Cayenne ?

BraathensSafe1985

ScanFlyer Silver
Norwegian med rute til Fransk Guyana / Cayenne ?

Ifølge lokal nyhetsmelding skal Norwegian ha planer om å fly til Cayenne, fransk Guyana.

Ifølge dem har DY vært i samtaler med lokale myndigheter for å starte fly i ca 2 år nå. Artikkelen sier til og med at billettene skulle gå på salg denne måneden, men lanseringen er forsinket på grunn av mangel på flygeledere som gjør at man ikke kan fly etter kl. 21, som er når DY planlegger å operere sine flyvninger.

https://la1ere.francetvinfo.fr/guya...ions-necessaires-desservir-guyane-589693.html


Ja, ja ... det er ikke mangel på ambisjoner hos Norwegian :-)
 
Det er kanskje en rute til de franske antiller (Martinique og Guadeloupe) det er snakk om, siden Norwegian alt er der. Det blir da en fransk innenriksrute.

Det staari artikkelen at nattestengning av flyplassen ogsaa er et problem da DY oensker aa fly dit da. Nattesteningning ble innfoert i desember etter en flyvelederstreik.
 
Det er kanskje en rute til de franske antiller (Martinique og Guadeloupe) det er snakk om, siden Norwegian alt er der. Det blir da en fransk innenriksrute.


Ja, er snakk om flighter Guadeloupe-Cayenne og Martinique-Cayenne i vinter, så er jo et tillegg til deres karibiske vinteroperasjoner

https://www.flightglobal.com/news/articles/norwegian-to-launch-canadian-flights-in-october-449541/
Norwegian will begin three-times-weekly Martinique-Cayenne flights on 31 October, followed by twice-weekly Guadeloupe-Cayenne flights on 1 November.
 
Back
Top