• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Norwegian i spill, RYG vs. TRF

BU brente seg skikkelig i spillet om TRF for endel år siden men markedet og flybransjen har endret seg mye siden den gang. SAS fikk heller ikke suksess på sine middelhavsdestinasjoner så jeg tviler egentlig på at DY ønsker og etablere seg der nede. Som Skånvik sier, TRF kan være et alternativ hvis det skjærer seg på RYG.
 
Ja, men sammtidig har TRF fordelen at det ligger lengere fra OSL, slik at det kanskje stjeler færre kunder fra OSL rutene til DY, og sammtidig kan fange fler kunder nedover sørlandskysten?

Jeg vet om mange som bor i området rundt Moss som faktisk foretrekker OSL pga at utvalget av flyruter er så mye større, uten at reiseveien er plagsomt lang.
 
Ikke smart av Rygge å selge seg billig til Ryanair og gi de et konkurransefortrinn ovenfor Norwegian.
Flytter Norwegian sitter Rygge kun igjen med en vanskelig og humørsyk kunde.
 
Ikke smart av Rygge å selge seg billig til Ryanair og gi de et konkurransefortrinn ovenfor Norwegian.
Flytter Norwegian sitter Rygge kun igjen med en vanskelig og humørsyk kunde.

Ryanair har mottatt "subsidier" fra Thon-systemet, ensete mulighet til å få dem til Rygge.

Dette er dessverre starten på kannibaliseringen mellom Torp og Rygge, og Rygge blør mest....
 
DY krever sikkert samme betingelser som Ryanair på Torp også. Og med et etterhvert godt innarbeidet grunnlag på Rygge, så tror jeg ikke DY er selskapet som bytter flyplass bare pga. betingelsene i avtalen med flyplassen. Gjør de det ver det fordi de ikke er fornøyde med egen utvikling på Rygge. Og hvis de starter opp på Torp gjør de det i et kanskje enda mer konkurranseutsatt marked enn på Rygge.

Tror nok DY blir på Rygge og at Rygge vil strekke seg langt. Rygge har jo etterhvert blitt et reelt alternativ til OSL.
 
Om BK bara hade hållt vad han lovat hade detta aldrig varit ett problem. Varför kan han inte starta upp CPH från RYG, eller någon annan hub (AMS)
Nä DY får skylla sig själva för utvecklingen på Rygge, gör om - gör rätt!
 
Ryanair har mottatt "subsidier" fra Thon-systemet, ensete mulighet til å få dem til Rygge.

Dette er dessverre starten på kannibaliseringen mellom Torp og Rygge, og Rygge blør mest....

DY fikk også gode betingelser i oppstarten. De skal visstnok også hatt en klausul om at ingen andre lavprisselskaper skulle få lov til å etablerer seg på Rygge det første året etter DY sin oppstart slik at DY skulle få slå skikkelig rot først.
 
Back
Top