• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

DY Norwegian Air Shuttle AOC vs Norwegian Air Sweden AOC?

LTH

ScanFlyer Gold
Medlem
Norwegian ser ut til å blande flyene inn i hverandres drift, Norwegian Air Shuttle AOC og Norwegian Air Sweden AOC flyr ofte for hverandre og enkelte ganger bare en tur/retur med DY før den er tilbake på D8.

Er det noen som vet hvor mange fly som trengs for å fly programmet til DY? -og det samme for D8.
 
Lurte litt på det samme her. Stemmer det at for en stund siden var alle flyvninger med Norwegian Air Sweden D8… men nå er de mange flere DY som slus av Norwegian Air Sweden. Hvordan kan jeg finne ut hvem som flyr hva? Når jeg booker (eks til London) på Norwegian.no så står det flys av Norwegian på så godt som alle. Det undrer meg litt. Trodde det var flest fly (mannskap) fra disse basene i utlandet som fløy?
 
Det er tydelig under booking hvilket AOC som opererer både på ny og gammel bookingside på nett, og via App. Samt så skal det vises opby D8 hvis på DY-flight (og visa versa) i GDS også.
 

Attachments

  • IMG_6880.webp
    IMG_6880.webp
    31.5 KB · Views: 21
  • IMG_6881.webp
    IMG_6881.webp
    30.8 KB · Views: 21
  • Skjermbilde 2025-11-03 kl. 23.54.15.webp
    Skjermbilde 2025-11-03 kl. 23.54.15.webp
    39.7 KB · Views: 21
  • Like
Reactions: LTH
Back
Top