Norsk kundebarometer igjen

intransfer

ScanFlyer Blue
DN har igjen publisert "Norsk kundebarometer". En liste over hvor fornøyde vi er med diverse bedrifter. Toyta er på topp og Lidl på bunn

52. plass Norwegian (67. forrige gang)
118. plass SASBraathens (nykommer :) )

Edit: Skrivefeil
 
og begge selskapene har kunder som karakteriserer seg selv som "likegyldig/misfornøyd"
 
Originally posted by Farmer
Hva med Widerøe ... ? Er de med i det hele tatt ?
Fant ut av det ... ledende spørsmål i undersøkelsen
:naughty:

http://www.kundebarometer.com/bransjedetaljer/2005/persontransport.pdf
 
Ikke uventet når det gjelder flybransjen...(...ei heller når det gjelder bilbransjen!) At nordmenn heller ikke liker en tysk nykommer på butikksiden var visst heller ingen overraskelse!
 
Tine er revet ned fra tronen pga "ICA-skandalen" - de har jo ellers alltid tronet på toppen av denne undersøkelsen
 
Originally posted by EB
Ikke uventet når det gjelder flybransjen...(...ei heller når det gjelder bilbransjen!) At nordmenn heller ikke liker en tysk nykommer på butikksiden var visst heller ingen overraskelse!
Nordmenn er vel generelt ganske negativt til alt som ikke er norsk (les: "best")....dessverre.

Kanskje ikke plasseringen er så viktig på barometeret, men det gir vel en liten pekepinn. At Norwegian klatrer oppover er veldig bra, og at SAS nå er inne på listen er jo bra. SAS regner jeg med vil komme enda høyere neste gang. Braathens-saken har begynt å glemmes og SAS vil ganske sikkert klatre enda mer neste gang.
 
Back
Top