• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Noen tanker rundt First class priser

Da skjønner du ingenting ;)
På dette forumet alene finnes det en haug med folk dom betaler for sine egne C billetter, noen også F. Jeg flyr ikke bak gardina på intercont, ferdig med det og jeg kjøper minst to t/r i året i C selv. Kampanjer på sommeren og rundt jul koster ca 2300 USD t/r USA -Europa. Slett ingen upris, særlig med de økonomiprisene vi ser på sommeren

Og så er det nok en drøss som har en litt fleksibel arbeidsgiver som betaler Y/Y+, men lar meg booke i C mot at jeg betaler mellomlegget selv (evt. oppgraderer med poeng). Det finnes tidvis et meget godt utvalg av muligheter for å komme seg foran gardina. Noen ganger koster det litt, men kost/nytte er for meg ofte helt grei.
 
Da skjønner du ingenting ;)

På dette forumet alene finnes det en haug med folk dom betaler for sine egne C billetter, noen også F.
Utfordringen er vel hvor stor denne "haugen" er. Jeg har null tro på at de som frekventerer dette forumet er representative for flykundene i Norge.
 
Utfordringen er vel hvor stor denne "haugen" er. Jeg har null tro på at de som frekventerer dette forumet er representative for flykundene i Norge.

Haugen er nok ikke så liten. Jeg har gravd litt i hodet og kommer frem til at jeg har lest dette i flyselskapers investorpresentasjoner. BA ihvertfall.
 
Satt i går sammen med en amerikaner OSL-LHR som hadde betalt $12K tur retur OSL-YTO med første klasse BA mellom LHR og YTO. Han syntes det var dyrt, men hadde ikke noen tanker på forskjellen i pris/komfort mellom biz og første klasse. Ironisk nok ble jeg oppgradert til første klasse selv LHR-BOS, må være fordi jeg de muligens ser meg som prospektiv BA-kunde (er bronze men blir silver ila. august). Kort på tur på rundt 6 timer, men ikka f om jeg hadde betalt selv. Til det er forskjellen mellom biz og første klasse for marginal.
 
Back
Top