• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Nødutgang på to seterader?

Re: Nødutgang på to seterader?

Da ser det ut som om det blir XL på meg også. Fikk nettopp endringsmail fra DY på en flight hvor jeg hadde setereservasjon og at jeg måtte gjøre dette på nytt så fikk sikret med 13A på 320 maskinen

Hvor skal du med den da?
 
Re: Nødutgang på to seterader?

Der vet jeg ikke om jeg er ennå. Har bare fått jobbing ut året...
 
Re: Nødutgang på to seterader?

XL har max. konfigurering i sine A320, altså 180 seter. Som de aller fleste charteroperatørene. Men her betyr setekvalitet, tykkelelsen på seteryggen samt plass under stolen vel så mye. Når jeg jobba i BLX ble alle seter byttet ut på B757 og komforten ble vesentlig bedre selv med samme antall seter ombord.
 
Re: Nødutgang på to seterader?

Ja 180 seter på en A320 blir rimelig trangt, selv om kabinen
på A32x-serien er bredere enn tilsvarende Boeing-modeller.
Sammenlignet med Novair sine A321 (vinterstid) som kun har
199 pax, blir jo det god plass i forhold.
 
Back
Top