• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

NASA`s Endeavour

Takk for tipset for dette var moro. Min far er komplett romfarts gal og tar opp alle landinger han ikke får sett. Regner med at det var unntakstilstand et sted på Ski nå.
 
Last edited:
Takk for linken og tipset! Det var morsomt å få følge den siste del av innflyginga og se landingen!
 
Røros eller SGS som handler denne? Har vi hatt en tråd for å varsle fotografer og har noen på Sola fått bilder av den? Har Tommy uttalt seg om landingen enda, og ikke minst, har vi en faglig vurdering fra noen som har flydd den og som er en aktiv bruker på a.net enda? ;)

-A
 
Trappa er i alle fall på plass :)

EDIT: Nå kjøres det repriser av landingen! Hjulene kommer ut ca 12 sekunder før bakhjulene treffer bakken.
 
Last edited:
Tror de (det er 2) står for det meste parkert på Marana - Pinal Airpark (Silver Bell AHP) (MZJ)
 
MEGET mektig denne her.
Med 10 min til landing og enda i over Mach 4, med en sånn nedstigning ville de fleste bakover i ett vanlig fly ha hatt brukt for spyposen...:p
Med folk under og ved siden av maskinen, ser man hvirkelig hvor stor den er.
 
Back
Top