Mey-Air B737-200 LN-MTC

rhusberg

ScanFlyer Silver
Mey-Air B737-200 LN-MTC (og LN-MTD lenger nede..)

Hei,

Et nytt lysbilde i samlingen min.

Enjoy !

Happy collecting,
Ruben

LN-MTC.jpg
 
Last edited:
Vakkert! Jeg har en DVD hvor et May-Air fly blir kapret på Fornedu. Hovedrollen er faktisk med Sean Connery og er fra 1974:D
Tittel Ransom/The Terrorsts
 
Ikke verdens beste film, men ustyrtelig morsom å se nå. Liker en av kommentarene på slutten der den norske politisjefen eller hva han er sier noe sånt som "some orders should not be obeyed".
 
Fint bilde. Jeg tenker Torslanda, men det er bare ren og skjær magefølelse. Terrenget og enden på hangaren kan stemme. Kanskje en av Torslanda-ekspertene her kan bekrefte eller skyte ned idéen.
 
Bilden är mycket riktigt tagen på ESGB Göteborg-Torslanda .
Har exakt samma lysbild själv,vet dock inte vem som har tagit den.
Rolf L. kanske vet ?
 
Og nå venter vi bare på dekalene fra Lima November Decals.....

Espen

He, he, he.. Det frister, men er veldig usikker på potensialet her.
Bie dekalet ble ikke akkurat en storselger, men kanskje nå som Airfix
kommer ut med B737-200 sin igjen ?

Happy modelling,
Ruben
 
Kan forøvrig anbefale tøysefilmen "Kommandør Treholt og ninjatroppen", hvor Jon Øigarden spiller Hans-Otto Meyer på en glimrende måte.
 
Flyplassen i Lisboa har for tiden en utstilling av bilder fra tidligere tider. Mye variert og en god del artige motiver. En titt kan anbefales for de som skal reise til/fra LIS :)

Et av bildene er lasting eller lossing av LN-MTC fra Mey-Air. Beklager bildekvaliteteten!
 

Attachments

  • LN-MTC.jpg
    LN-MTC.jpg
    59.2 KB · Views: 489
Last edited:
Fascinerende historie, men virker som særs uproff og klønete håndtering av både Meyer selv (omvisning for fremmede gjester i hemmelig våpenlager..?!) og Forsvaret. Nuvel, han var jo ikke den eneste som hadde slikt lager i kjelleren.

Men, flyselskapet er jo det interessante her. For oss som er for unge til å huske detaljene rundt MeyAir kunne det være interessant å høre mer om. Hva var forretningsidéen/markedet og hva var det som gikk galt? Hadde de ikke YS-11 også? Noen som har flere detaljer her?
 
Back
Top