Merkelige fly

man kan lure på hvordan ett par av de kom seg opp i luften

Da jeg skolet til PPL for mange herrens år siden lærte jeg at det var aerodynamikk. I dag er jeg hellig overbevist om at det er penger som får et fly i lufta....:o
 
Nusselig, og nusselig....
Joda, jeg ser hva du mener, men jeg synes heller det ser ut som noe jeg godt kunne ha slått hardt med en sammenrullet avis :colgate:
 
Originally posted by G-COLE
En folkevogn med vinger.... hehe !:rolleyes:

Det var jo denne ment å være:
http://www.strangebirds.com/SB-WU-Aerocar.html
http://www.aerocar.com/
Det ble bare bygd 6 stykker av disse,og av dem er det bare en som fortsatt er flydyktig.Det er den sist produserte N102D,av 1960 årgang.Det er eieren av denne Ed Sweeney,som inspirert av denne har jobber med en moderne utgave som heter Aerocar 2000.Den er basert på en Lotus Elise sportsbil.
 
Nå er det min tur: :D

http://www.airliners.net/open.file/1179012/M/
http://www.airliners.net/open.file/1153378/M/
http://www.airliners.net/open.file/1004121/M/
 
Fairey Gannet er egentlig engelsk.Bare så det er sagt.
Det andre "kostebinderiet" fra Australia er en aerodynamisk videreutvikling av "krabaten" PL-7 Tanker som figurerte i en quiz her på forumet for en tid tilbake.At Airtruk'en har Nummer PL-12 betyr at det må finnes PL-8,9,10 og 11.Lurer på hva det kan ha vært.
 
Back
Top