• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

OneWorld Malaysia Airlines - status og flåte

  • Thread starter Thread starter CK
  • Start date Start date
Flott for MAS og hyggelig at de ogsaa krediterer oss som en faktor til suksessen. Det har vaert en turbulent periode, men det har gaatt forbausende glatt.
 
Malaysia Airlines og A380 - når?

Er det noen (The Ticketor kanskje) som har noe peiling på når MH får de første A380'ene sine?
 
Re: Malaysia Airlines og A380 - når?

Beklager, men jeg heter ikke The Ticketor, men her er mitt svar:
Høsten 2009
 
Re: Malaysia Airlines og A380 - når?

HVA MED AF, SOM BLIR MIN FØRSTE TUR, FØRSTE UKA I BRUK !!:cool::FRA
 
Re: Malaysia Airlines vurderer å bytte navn

Det er sikkert ikke dumt å skifte navn etter større mediesaker som disse to. Er hverken første eller siste selskap til å gjøre det.
 
Re: Malaysia Airlines vurderer å bytte navn

Jeg har aldri helt skjønt dette med å bytte navn etter (tilstrekkelig) store katastrofer. Det eneste man oppnår er å bli omtalt som "selskap Y, som før het selskap X på grunn av P, Q og Z"?

Eller er det noen av forumets kloke hoder som vet noe om marketing jeg ikke vet?

-A
 
Re: Malaysia Airlines vurderer å bytte navn

Jeg har aldri helt skjønt dette med å bytte navn etter (tilstrekkelig) store katastrofer. Det eneste man oppnår er å bli omtalt som "selskap Y, som før het selskap X på grunn av P, Q og Z"?

Eller er det noen av forumets kloke hoder som vet noe om marketing jeg ikke vet?

-A
http://en.wikipedia.org/wiki/Rebranding#Elimination_of_a_negative_image

Firms rebrand intentionally to shed negative images of the past. In a corporate sense, rebranding can be utilized as an effective marketing strategy to hide malpractices and avoid or shed negative connotations, and decreased profitability.
 
Re: Malaysia Airlines vurderer å bytte navn

Det eneste man oppnår er å bli omtalt som "selskap Y, som før het selskap X på grunn av P, Q og Z"?
Hvis du som flypassasjer som skal bestille en reise fra A til B, (og egentlig ikke er så voldsomt interessert i luftfart som forumets medlemmer) - så tror jeg absolutt at man oppnår mye ved å endre navnet for å "riste av seg" et par profilerte flykatastrofer...
 
Re: Malaysia Airlines vurderer å bytte navn

Eller er det noen av forumets kloke hoder som vet noe om marketing jeg ikke vet?

Jeg skal ikke erklære meg som ekspert, men det er helt klart at for den menige menigmann, så sitter slike merkenavn ganske langt bak i minnet med mindre man er særskilt interessert. Men koblingen til noe alvorlig vil være nok til at noen velger bort merkenavnet. Og bare 1% tapte kunder kan utgjøre et vesentlig tap.
 
Re: Malaysia Airlines vurderer å bytte navn

Eller er det noen av forumets kloke hoder som vet noe om marketing jeg ikke vet?

Som flere nevner, så vil det gamle navnet glippe ut av hukommelsen, og man assosierer det nye navnet med noe mer positivt. Men, og det er et klart men her, det fungerer kun dersom man samtidig også ser en reell forbedring.

Et eksempel er kabelselskapet GET. De het tidligere UPC, og var viden kjent for å være det absolutt verste møkkaselskapet man kunne tenke seg, både med kvalitet og med hvordan man møtte kundene sine. Det var så ille at UPC-ansatte nektet å ta med servicebiler hjem, og de gjemte bort alt av ID-kort etc. når de ikke var absolutt nødvendige. Da det ble lagt om til digital kabel, ble det samtidig gjort en kjemperøsk i hele organisasjonen, for å snu skuta. Det kom gedigne reelle forbedringer, og i dag er det neppe noen som engang husker UPC lengre.

Nå har vel ikke Malaysia Airlines noe akutt problem med hvordan de møter kundene sine etter hva jeg har fått inntrykk av, men det kan ikke falle ned flere fly (uavhengig av årsak) eller komme andre alvorlige hendelser før navnebyttet blir en fiasko.
 
Re: Malaysia Airlines vurderer å bytte navn

Da er det nok ting på gang

KUALA LUMPUR (REUTERS) - Malaysia Airlines (MAS) plans to suspend its shares from trading on Friday, two sources familiar with the situation said, likely paving the way for state investor Khazanah Nasional to take the airline private as a first step in a major restructuring.

Trading in the company, whose official name is Malaysian Airline System, will be halted due to "a pending corporate announcement," according to the sources, who declined to elaborate. The sources declined to be identified as the matter was private.

- See more at: http://www.straitstimes.com/news/as...-friday-sources-20140807#sthash.o9QlBAZX.dpuf

http://www.straitstimes.com/news/as...ines-shares-be-halted-friday-sources-20140807

også ifra MH selv

Malaysia Airlines’ Response on Khazanah’s Media Statement

We have received notice of Khazanah’s intentions to take full ownership and delist Malaysia Airlines. Our Board of Directors will be deliberating this proposal and an official response from the company will be issued later. During this period, our business operations remains unchanged.

We appreciate your patience and cooperation on this matter.

http://www.malaysiaairlines.com/sg/...t/malaysia-airlines-response-on-khazanah.html
 
Re: Malaysia Airlines vurderer å bytte navn

Kan det også ligge en skjult agenda bakom her, slik at de kan slippe evt søksmål mot seg etter en evt omstrukturering av selskapet?
 
Re: Malaysia Airlines vurderer å bytte navn

De sliter fælt om dagen med tomme fly.
Ei venninne booket akkurat SIN-KUL-HKG t/r for 6SGD med bagasje og mat på flyet.

The two major tragedies that have hit Malaysia's national air carrier -- involving the MH370 and MH17 flights -- have reportedly resulted in nearly-empty flights in its subsequent takeoffs.

Social media platforms like Twitter has been abuzz with photos of these planes filled with passengers plentiful enough to count on one hand.

http://singaporeseen.stomp.com.sg/s...malaysia-airlines-flights-spark-debate-online
 
Re: Malaysia Airlines vurderer å bytte navn

De sliter fælt om dagen med tomme fly.
Ei venninne booket akkurat SIN-KUL-HKG t/r for 6SGD med bagasje og mat

Businessprisene deres fra Europa ser ut til å holde seg relativt normale. Om det betyr at det er fullt eller ikke er ikke godt å si..
 
Re: Malaysia Airlines vurderer å bytte navn

De sliter tydeligvis med belegget .. ikke spesielt vitenskapelig, men ingen røyk uten ild ..

http://e24.no/naeringsliv/hva-betyr-dette-bildet-for-malaysia-airlines/23282142

Dette bildet av en nesten tom Malaysia Airlines-flyvning fyrer opp under spekulasjonene om at flyselskapet er på vei mot konkurs.

malaysian_bilde_fra_twitter.jpg

(Bilde fra Twitter)
 
Malaysia Airlines vurderer å bytte navn

Malaysia airlines sier opp 6000 ansatte for å kunne derive videre. I følge artikkelen hos vg så planlegges det også omkjøring til statlig eierskap.


Etter at 537 passasjerer og ansatte trolig er omkommet i to flytragedier blir rundt 30 prosent av de ansatte sagt opp som et ledd i en overhaling av selskapet.
http://www.vg.no/nyheter/utenriks/malaysia/malaysia-airlines-sparker-6-000-ansatte/a/23284204/

Tipper vi får se en total rebranding av selskapet inkludert navnet innen kort tid.
 
Re: Malaysia Airlines vurderer å bytte navn

Det kan virke som at det er mange som må gå fra selskapet, men det skal også sies at MH har et visst rykte for å være svært "velbefolket".
 
Back
Top