• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Lufthansa øker Oslo-Frankfurt til 4 dgl

Hurum

ScanFlyer Gold
Lufthansa øker Oslo-Frankfurt til 4 dgl

Lufthansa øker til Norge
Informasjonen er hentet fra Boarding

Ny forbindelse mellom Oslo og Frankfurt reduserer transittiden fra Asia, Afrika, Midt-Østen, østkysten av USA og på reiser ut i Europa. - Vi er strålende fornøyde med at vi nå kan tilby våre kunder en ny forbindelse til Frankfurt med så optimale tidspunkter, sier Terje Grue i Lufthansa


Ved innføringen av Lufthansas sommerprogram 2006 som starter 26. mars, åpner flyselskapet enda en forbindelse mellom Oslo og Frankfurt.

Fra Frankfurt går den nye avgangen kl. 08.35 og lander på Gardermoen kl. 10.35. Dermed blir det kortere reisetid for reisende fra destinasjoner som Johannesburg , Singapore, Bangkok, Dubai, New York og andre byer på østkysten av USA, samt fra India. Fra Oslo går den nye avgangen kl. 11.15 og er fremme i Frankfurt kl. 13.15. Det betyr at det blir enklere å reise med Lufthansa fra Oslo og videre til byer i Europa.

- Vi er strålende fornøyde med at vi nå kan tilby våre kunder en ny forbindelse til Frankfurt med så optimale tidspunkter, sier Terje Grue, fungerende Country Manager i Lufthansa.

- Den nye forbindelsen kommer som en følge av den meget positive utviklingen vi opplever i passasjertrafikken i det norske markedet. Norge er et strategisk viktig marked for Lufthansa, og denne tidlige forbindelsen fra Frankfurt til Oslo har vært etterspurt blant de reisende. Med denne nye ruten har Lufthansa daglig fire egne forbindelser mellom Oslo og Frankfurt samt to i codeshare med SAS, fire avganger mellom Oslo og München og to mellom Oslo og Hamburg. I tillegg har flyselskapet to daglige avganger mellom Stavanger og Frankfurt. Fra Tyskland og videre ut verden har flyselskapet et omfattende rutenett og dekker 355 reisemål i 91 land.

- Denne nye forbindelsen opererer også både med businessklasse og økonomiklasse. Alle våre fly som trafikkerer kontinentale ruter vil få nye seter og mer komfort. Likeledes gjennomgår våre interkontinentale ruter også en omfattende oppgradering med nye komfortable seter og nytt underholdningsprogram om bord, avslutter Grue
 
Replying to Topic 'Lufthansa øker Oslo-Frankfurt til 4 dgl'

Ja,vi reiser mye vi nordmenn..Men det er litt synd at det er så få selskap som vil fly oss direkte til sluttdestinasjonen,utenfor Europa da vel og merke..Innen Europa begynner vi å bli veldig bra dekket fra OSL.
 
Replying to Topic 'Lufthansa øker Oslo-Frankfurt til 4 dgl'

Originally posted by amatør


Ja,vi reiser mye vi nordmenn..Men det er litt synd at det er så få selskap som vil fly oss direkte til sluttdestinasjonen,utenfor Europa da vel og merke..Innen Europa begynner vi å bli veldig bra dekket fra OSL.

Joa, men selv innen Europa bor det vaere mulighet for forbedringer. Bor vaere grunnlag for endel ruter med fly type erj135/erj145/crj200/crj700 som ikke trafikkeres idag. Tror crj200 i BUSK farger hadde blitt fin!
 
Back
Top