• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Kontroll av thrustvectoring

stefan

ScanFlyer Blue
På jagerflyene som har thrustvectoring, er det slik at piloten kan velge om thrustvectoring skal være slått av eller på?
Hvordan kontrolleres thrustvectoringen? Er det en ekstra spak eller er det noe á la "kickdown" på en bil med automatgir, at thrustvectoringen slår inn hvis stikkbevegelsen blir over et visst nivå?
 
Hva slags thrustvectoring tenker du på? Slik som F22 eller slik som Harrier?

På Harrieren så har de en hendel som styrer de fire store nozzlene, mens i F-22 så vil jeg gjette at det er "dattaen" som tar seg av det.
 
Tenkte på sånn som F-22, MiG 29 og div Sukhoi har...
Altså f.eks. når de flyr "cobra manøver"
 
Back
Top