• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Konkurransetråd: Hva flyr vi over her?

Får hinte litt da. Av de to flyplassene i bildet så er passasjertrafikken på den ene utelukkende betjent av Volotea, men du får ikke booket deg inn på flyvningene deres
 
Denne burde ikke være så vanskelig, så her må svaret være ganske nøyaktig før det kan godkjennes. Hvor?
 

Attachments

  • IMG_6799.webp
    IMG_6799.webp
    49.8 KB · Views: 48
Men kjære vene, ingen forsøk en gang?! Nesten samtlige flypratere har kjørt på hovedveien midt i bildet, som er tatt fra DY1885.
 
E6 er tydelig midt i bilde - det mørke stykket er vel veien over Djupdalstoppen hvor det ikke er bebyggelse på sidene
 
Her er TG923 nærmest. Veien er E6 fra omtrent Tangerudkrysset ned mot Alnabru og sentrum. Alnabruterminalen lyser opp omtrent midt i bildet. Flyet var i ca 5000 fot over Strømmen, rett før etablering på ILS til 01R.

Det mørke feltet er Østmarka, Djupdalstoppen er omtrent rett under nesa på flyet og derfor ikke synlig.
Her er et bilde forover som ble tatt noen sekunder senere:
 

Attachments

  • IMG_6801.webp
    IMG_6801.webp
    73.7 KB · Views: 14
Back
Top