Kongelig transport?

OY-KIH

ScanFlyer Blue
Ser ut som LN-RPJ skal ut på langtur, og da muligens for å hente kongen hjem fra Malaysia?

21ecffb591852adfcc5b0cc9bbaec2c0.jpg
 
VG skriver at det jobbes med en løsning for å frakte ham hjem. Kan vel tyde på at den løsningen allerede er i luften ja.
 
Sandkasseselskapene bruker ca like lang tid OSL-Gulfen som Gulfen - KLIA, så antar det holder med denne ene.
 
Hvor mange mellomlandinger må dette flyet ha?

Neppe mer enn én på tur østover, bra med medvind i FL390 på de trakter i øyeblikket. Sharjah er som nevnt ganske nøyaktig halvveis mellom Oslo og Malaysia, så hvis det ikke blåser altfor gæernt på vei tilbake burde det holde med én stopp da også.
 
Hvor mange mellomlandinger må dette flyet ha?
De har nok planlagt raskest mulig hjemtur (minst antall stopp), og som det nevnes så skal det vel holde med Max 1 stopp.
Crewmessig har dem nok doblet opp med piloter slik at stopoveren kan bli minst mulig (kun nødvendig tid for tanking).

Godt å se at SAS enda har muligheten til å bringe Konge og andre syke hjem.

Utover det: Vet noen hva Norge, Sverige og Danmark planlegger å gjøre når denne B737 fases ut? Vet at Norge og Sverige er ute av SAS og at alle landene har tilgang til militærfly, men vi har sett at slike sivilefly kan komme godt til nytte og ofte er en bedre løsning enn de millitære transportflyene som har dårligere komfort og er tregere.
 
Jeg så på Dagsrevyen nå at Forsvaret ikke vil oppgi flytype og rute av sikkerhetsmessige årsaker. Men flyet vises på FR24 … det er vel bare nærder som oss som fanger opp slikt
 
Kan transponderen «stenges» for FR24? Mange militære flyvinger synes jo ikke der.

Ja. Det er omtrent bare halvparten av alt som flyr som vises på Flightradar. ADS-B Exchange har litt mer, spesielt militært, men mye som ikke synes der heller. Ref han duden i USA som har fått det for seg å publisere flyturene til bl. a. Swift og Musk. Spesielt forsvar, men også mange privatfly synes ikke på offentlige datasider.
 
Transponderen/ADS-B i seg selv "stenges ikke for FR24".
FR24 (og andre) bare etterkommer requester fra myndigheter eller andre som ikke ønsker sine flyvninger offentlig, og unngår å vise de til almuen.
Så lenge den står på, kan den trackes innenfor rimelig rekkevidde (+/- 200km), avhengig av høyde.
 
Transponderen/ADS-B i seg selv "stenges ikke for FR24".
FR24 (og andre) bare etterkommer requester fra myndigheter eller andre som ikke ønsker sine flyvninger offentlig, og unngår å vise de til almuen.
Så lenge den står på, kan den trackes innenfor rimelig rekkevidde (+/- 200km), avhengig av høyde.

Har SAS maskinen slått av trasponder nå, siden det ikke lenger vises på FR24 ?
 
Da melder kongehuset at Kongen blir på sykehuset i Langkawi et par dager til forbehandling og ro , så tipper crewet og helseteamet som ble fløyet ned også blir der (ihvertfall inntil videre).
Ikke den værste plassen å ha layover for crewet tipper jeg.
 
Back
Top