The European Union Aviation Safety Agency has issued a Conflict Zone Information Bulletin (CZIB) for the airspace of Israel.
Også American Airlines, United Airlines og Delta Air Lines innstiller sine avganger ettersom amerikanske myndigheter har kommet med reiseråd for regionen med henvisning til potensialet for terrorisme og sivil uro.
Cathay Pacific Airways, Virgin Atlantic, easyJet og Air France kansellerer også sine, men det ser ut som British Airways og KLM vil opprettholde sine flighter inntil videre.
Tenker med skrekk på at min søster har bodd 1 år på kibbutz i Israel. Det er riktignok mange år siden, men...man begynner å tenke.
https://apnews.com/article/israel-p...united-delta-5bd32548d49f76805557b133977b39a1
Litt på siden av diskusjonen så var faktisk kibbutz et konsept som store deler av den norske venstresiden faktisk så opp til som inspirasjon frem til og med 70 tallet da sympatien switchet i en helt annen retning. Israel var egentlig et ganske sosialistisk drevet land i lang tid etter staten ble opprettet. NRKs mangeårige korrespondent i området Sidsel Wold bodde også en tid i kibbutz i sine yngre dager.
Kommentar litt utenfor tråen:
Livet på kibbutz tror jeg nok kan være en fin erfaring for unge og sosiale personer som er interessert i å lære mer om livet i Israel. Forstod det på min søster at det også var folk fra mange ulike nasjoner i slike kibbutzer. Min søster gikk bort for to år siden, så altfor ung. Kollegene hennes har fortalt meg i ettertid at hun alltid hilste "SHALOM" i det hun gikk for dagen, så livet i israelsk kibbutz hadde tydeligvis vært en fin opplevelse for henne.
Fikk med meg på CNN at Hamas-terroristene gikk aktivt etter nettopp slike kibbutzer og henrettet folk.
https://www.reuters.com/world/middl...e-grounds-ravaged-israeli-kibbutz-2023-10-10/
Jeg ser norsk UD har fått kritikk for å ikke gjøre noe mer konkret for at personer som ønsker å forlate Israel kan reise ut, da flere européiske land har evakuert, inkludert Danmark, Ungarn og flere land på Balkan. Land utenfor Europa har også sendt fly.
Norwegian og UD setter opp en maskin imorra og: https://media.no.norwegian.com/pres...fra-tel-aviv-ogsaa-torsdag-12-oktober-3279154
Kansellert pga manglende forsikringsdekning.
Kansellert pga manglende forsikringsdekning.
KLM is pleased that the Ministry of Defence can provide a military flight to get Dutch people home safely from Tel Aviv. Earlier today, KLM unfortunately had to decide not to operate a repatriation flight.
We use essential cookies to make this site work, and optional cookies to enhance your experience.