• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Konflikt mellom BU og SK-piloter

Status
Not open for further replies.

Isbamse

ScanFlyer Gold
Lover ikke bra...og ledelsen får peper for dårlig håndtering av sammenslåingen. Noen som vet noe mer konkret?

http://www.dn.no/forsiden/naringsliv/article604925.ece
 
I følge min kamerat, BU-kapteinen, så ligger det mye gammelt ,og ondt blod, i bunnen av denne gryende konflikten. BU crew har alltid blitt "sett ned på" av Sas Crew. I gamle dager ( les 70-80 årene) var det slik at de som ikke passerte Sas sin personlighets test, de fikk jobb i BU. Sas Crew anser derfor disse for å være dårligere enn dem. Derfor nekter nå bla Sas Crew å fly med en BU kaptein som har kortere ansinitet en dem fordi de "anser det som et sikkerhetsproblem". Aller verst blir det for tidligere Sas Kapteiner som må fly styrmann for en yngre BU Kaptein. Dette blir det dårlig CRM av. På lik linje med flygelederene så spår min kontakt at vi vil må sykmeldinger fra Sas crew fordi de ikke føler seg psykisk skikket til å fly sammen med BU crew.
Dette er jo helt tåpelig og barnslig holdning. Hva med alle andre mennesker i Norge som har måtte bytte sjefer og kollegaer og har klrt det uten problemer. Høytlønnede og kunnskapsrike piloter budre jo ikke har noe problem med å akseptere endrede arbeidsfolhold.
 
Originally posted by Tertit54
I gamle dager ( les 70-80 årene) var det slik at de som ikke passerte Sas sin personlighets test, de fikk jobb i BU.

Var har du fått det ifrån ?
 
Vil oppfordre til å redusere antall postinger og debatter som omhandler det samme:

http://www.scanair-forum.net/forums/read.php?TID=7029
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top