• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Hva blir neste pr-fadese fra SAS?

Hva blir neste pr-fadese fra SAS?

  • Betalt reservasjon av sete?

    Votes: 13 11.8%
  • Ekstra betaling for enkelte seter?

    Votes: 26 23.6%
  • Betaling for Kaffe/te?

    Votes: 5 4.5%
  • Betaling for innsjekking ved skranke?

    Votes: 6 5.5%
  • Betaling for all innsjekket bagasje?

    Votes: 25 22.7%
  • Fjerner gratis frokost innenlands før 9:00?

    Votes: 35 31.8%

  • Total voters
    110
Betaling for å velge sete tipper jeg bare er tidsspørsmål før skjer, så det blir kanskje neste "enhancement" etter at SAS har lyttet til kundenes ønsker.

Betaling for setevalg for bookingklasse A, B, C. Halv pris for bookingklasse D, E, F. Gratis for G, H, I. Halv pris for EBS, gratis for alle EBG/EBP. EBS fra DK gratis også på bookingklasse D, E, F. Norske EBG har halv pris av halv pris på samtlige intra-europeiske ruter som flys fra/til SVG før kl 9... Så spørs det om SAS IT klarer å implementere betaling av setevalg da :lol:
 
Fuldstændigt tåbeligt indlæg...Kan sagtens se det er et ældre indlæg,men hvad er formålet med at reaktivere det ???
Hilsen Ole
 
Nå var vel meningen å vise at flyprat fikk rett i spådommene. Faktisk på de to punktene flest trodde også.
 
Kan ikke si jeg ser noe tåpelig i dette innlegget annet enn at det kan fremstille SAS mer og mer likt feks DY.... Men er et stykke dit enda...
 
Dette var egentlig en litt artig tråd å se nå i ettertid.
Ja, markedet er i bevegelse og man må endre ting underveis. MEN, det vet jo SAS inderlig godt, og da er det skummelt å gå så høyt ut med "0" som de har gjort. Betaling for bagasje kommer nok det også, bare man finner ut hvordan man skal legge det frem på en pen måte.
 
Dette var egentlig en litt artig tråd å se nå i ettertid.
Ja, markedet er i bevegelse og man må endre ting underveis. MEN, det vet jo SAS inderlig godt, og da er det skummelt å gå så høyt ut med "0" som de har gjort. Betaling for bagasje kommer nok det også, bare man finner ut hvordan man skal legge det frem på en pen måte.

Kunne vel fungert å ha ulik vekt til ulik pris i Go?

10kg - gratis
15kg - 30,-
20kg - 60,-
25kg - 90,-
og deretter 50,- pr 5kg i overvekt, er man mellom, runder de opp/ned til nærmeste 5kg.

Dette ville jo også hjelpe til med å spare miljøet, siden de fleste ville valgt 10/15 kg, som gjør at flyet blir lettere, og man derfor trenger mindre fuel. Samtidig kan de reklamere med bagasje inkludert i billettprisen.
 
Hehe, tåpelig innlegg ja :rolleyes:

Hadde det vært like tåpelig dersom det gjaldt Ryan eller Norwegian ? ;)
 
Ryanair, Norwegian og ingen andre flyselskaper har brukt en så stor andel av reklamen sin til å gjenta hva som alltid er inkludert.
 
Tipper e, betaling for innsjekket bagasje. Men jeg håper virkelig ikke de gjør det. Det er en stor fordel å slippe å drasse med kofferter inn på flyet.

Problemet til SAS er at de har en identitetskrise. Er de ett LCC, nettverksselskap eller noe midt i mellom?
 
Back
Top