• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

HTL - ny hotellkjede i Norge

FlightDeck

ScanFlyer Mile High Club
Medlem
Rica Hotel G20 og Rica Travel Hotel, begge i Oslo, går ikke over til Scandic-kjeden, men blir i stedet en del av HTL. HTL har foreløpig kun et hotell i Kungsgatan i Stockholm.

HTL er eid av Scandic.

http://htlhotels.com/
 
En titt på HTLs hjemmeside så ser man at de beskriver seg som "a boutique hotel experience at an affordable price". Heh. Hverken Rica G20 eller Rica Travel kan på noen måte kalle seg "boutique", men de har begge tildels j@vlig små rom hvis det er de prøver å si.
 
Enig, dette er overhodet ikke boutique-hoteller - Rica G20 er et rimelig enkelt og moderne hotell, mens Rica Travel er enkelt, kjedelig og trenger oppgradering. Beliggenheten er dog veldig bra - og det er nesten utrolig at Rica har latt Rica Travel være et så enkelt hotell når det ligger så tett på Karl Johan.

Ettersom Scandic stort sett har veldig enkle hoteller, er det ikke så dumt å differensiere produktet med et eget merke for mer spennende hoteller. Men det er altså ikke G20 og Travel slik de fremstår nå.
 
Back
Top