God søndag fra Sicilia

  • Thread starter Thread starter EB
  • Start date Start date

EB

ScanFlyer Inventory
Medlem
God søndag fra Sicilia

God varm morgen fra Sicilia. Her er det allerede 26 grader og det skal vel opp mot 40 i dag også. Det bør bety et bad eller to i havet. Turen går videre tilbake til fastlandet og til byen Tropea - rødløkens hjemby ;-) Ha en topp søndag du også.
 
Re: God søndag fra Sicilia

God morgen fra Askerlandet. Kan ikke skryte av 26 grader, terrassen er fortsatt våt etter gårsdagens regnvær, men utsikten er upåklagelig sammen med sommernatt kaffe. Snart galer hanen for resten av huset også. Det skal plukkes jordbær. Tradisjon er tradisjon selv om jeg ikke tørr tenke på timeprisen for å få støl rygg.
 
Re: God søndag fra Sicilia

God morgen fra Tjøme. Oppe med eldstemann, mens resten av huset sover. Hjem i kveld for å jobbe noen dager før ferien starter, dog parkeres kone og barn her nede. Siden det ikke en gang er buss for tog til Hvalstad de neste ukene fikk jeg heldigvis ta bilen. Ha en fin dag
 
Re: God søndag fra Sicilia

God morgen/natt fra ett eller annet sted i Karibien.. tror jeg har pådratt meg litt svak jetlag i mine eldre dager, noe jeg alltid har fornektet og ment var et påskudd fra Bærums befolkning til å nevne at de hadde vært i New York ^_^ Resten av banden sover og jeg fikk meg 3-4 timer søvn.

Det er jo en temmelig imponerende skute denne «Seaside» og vi skal ikke ha noen problemer med å tilbringe en uke på denne.. Regner med å gå opp fem ganske dyre kilo.

D0947BA4-92E1-462F-A313-CCC7F7802EFB.jpeg
 
Re: God søndag fra Sicilia

God morgen herfra. Oppe og ikke gråter. Kofferten er så godt som ferdigpakket (må bare bruke tannbørsten en gang til før jeg pakker den ned) og jeg bør rekke 09:44-bussen til OSL med god margin. NEO videre til Frankfurt, så ny flytype blir det også :)

Ha en guten ein :)
 
Re: God søndag fra Sicilia

Morn fra Bergen.

Etter en usedvanlig lat lørdag satser eg på en mer aktiv søndag.

Er i dilemmaet om eg skal kjøre til Oslo kommende natt og hente 4 flasker med edle bobler som står på et vinmonopol. Betalt og klar for henting. Så hjem igjen, eller om eg skal fly bort i morgen tidlig og toget tilbake. SK har priset seg helt ut av bildet så de blir det ikke. DY er litt billigere.

Ellers, ble det i helgen booket tur til Sagaøya med avreise til uken. Det dumme med slike spontane bookinger er at det blir dårlig med research før det bookes. At hotell skulle være så dyrt der oppe var ukjent inntil vi prøvde å booke i natt. Gud bedre for noen priser. Arctic Truck kjøring var heller ikke billig.
[emoji389][emoji389][emoji389] men men, det må bare gjøres.

FQTV


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Re: God søndag fra Sicilia

God morgen herfra. Oppe og ikke gråter. Kofferten er så godt som ferdigpakket (må bare bruke tannbørsten en gang til før jeg pakker den ned) og jeg bør rekke 09:44-bussen til OSL med god margin. NEO videre til Frankfurt, så ny flytype blir det også :)

Ha en guten ein :)

Dæven som du reiser i sommer da. God tur.

God morgen fra Lillestrøm. Siste feriedag i dag før en uke på jobb da jeg får enda en ny kollega i morgen. Han skal bringes inn i gjengen. Heldigvis er han også helt koko, så det går nok fint.

I kveld blir det toppmøte med en annen Lillestrøm forumist av god årgang.

Ha en fin en
 
Re: God søndag fra Sicilia

God morgen fra Stavanger. 11*C og ingen sol her i dag. Men utover i uken skal det jaggu dra seg te, helt opp te 17*C skal det bli.
Ha en fin fin søndag :)
 
Re: God søndag fra Sicilia

God morgen fra Faro.

Skulle gjerne rapportert om god søvn og slikt men det får jeg skryte av en annen dag.
Ser ut som jeg må være igjen litt til, men det er usikkert. Fikk i det minste en ‘deilig’ Sagres 0,0% til middagen i går, og når det blir et høydepunkt kan man tenke seg til resten.
Om jeg hadde vært forfatter hadde jeg fått nok stoff på disse dager til å kunne skrive noen kapitler i en noe dystopisk novelle som har som ‘høydepunkt’ at en SAS pluss/alufthansa business rute kanskje må byttes med Norwegian...

Ha en flott søndag!
 
Re: God søndag fra Sicilia

Dæven som du reiser i sommer da. God tur.


Jepp. Tatt seg litt opp igjen etter et par rolige år (flyr vel mer bare denne «helgen» enn jeg gjorde i hele fjor). Nå skal man til Dublin og høre noen kaliforniske ørner synge om den lokale hotellbransjen :)
 
Re: God søndag fra Sicilia

Siden det ikke en gang er buss for tog til Hvalstad de neste ukene fikk jeg heldigvis ta bilen. Ha en fin dag

Noen som har det ;)
Jeg må reise reise med buss hele neste uke, eller....
Det er Buss for Tog fra Moss til Oslo S, og fra Oslo S til Lysaker med buss 31.
 
Re: God søndag fra Sicilia

Hepp hepp .. lite reising på meg i år .. mindre enn på mange år, faktisk .. at vi har tatt inn svigerbeiset har nok en del med det å gjøre, hun kan ikke etterlates alene for lenge. Men det blir nok en tur til Mosjøen på senhøsten, trolig kombinert med en musikkhelg i London. Kanskje klarer jeg en liten spottertur hvis omstendighetene vil ha det slik ..

Men nå er det jobb .. Spotify surrer i bakgrunnen .. først den nye Springsteen, som faktisk er helt ok, og deretter blir det Big Big Train.

Søster - mer KAFFEEEEEE!!!!
 
Last edited:
Re: God søndag fra Sicilia

God kveld fra Hamburg. For andre dag spiser jeg på restaurant ved navn Benito. Noen burde starte Restaurant Adolf over gata også. Nei nok tulling nå. De har god pizza og øl så trengs ikke mer for å bli fornøyd. Ha en fin kveld dere som ikke stusser over navnevalg til restauranter

Sent fra min SM-G950F via Tapatalk
 
Back
Top