God fredag fra Verdens Ende

  • Thread starter Thread starter EB
  • Start date Start date

EB

ScanFlyer Inventory
Medlem
God morgen. Nespresso i kropp og kropp. Ny og fersk banankake i kjøleskapet...så da kan jeg vel like så godt åpne hyttekontoret nå 05:30. Lunsjbesøk med fly- og bilprat sener i dag. Nyt fredagen du også.
 
God fredag fra oss i vest også, litt i den andre enden av dagen her med Date Night med den lille Italienerinnen på den svært lokale ute resturanten - hvit vin fra Walla Walla, reker fra Argentina og Scallops med en god Pasta - nå venter en Strawberry Rhubarb Crisp. Som for mange er det solid trykk i prosjektet - dagen gikk med som IT Kokk (Chef) som lot meg i løpet av snau halvtime sette opp 3 Server Miljøer henholdsvis i New York, Amsterdam og Singapore - for 12 år siden gjorde jeg noe tilsvarende for Gates Foundationen - det tok rett under en måned som var svært bra den gang.
 
God morgen fra hybelen i Bergen. Sove lenge er ikke en idrett jeg Kunne behersket noe bedre.
Her sitter en å blomstrer, med nyheter og kaffe.
Utpå morran blir det jobb.
Ha en fin fin fredag :)
 
God fredag fra enda nærmere verdens ende enn Tjøme. Ser endelig konturene av hjemreise (onsdag dukker opp på langtidsvarselet). Vi har til og med fått til et stykke arbeid i natt.

Også fikk jeg tilbake 8000kr for en ødelagt høytaler Komplett ikke klarte reparere, det var bonus. Så nå trenger jeg forslag til mest mulig lyd (aktiv høytaler) som passer inn på bredde x dybde x høyde. 44 Cm X 33,5 cm X 29 cm.

Nyt dagen, jeg skal sove.
 
God morgen folkens, det er fredag og for mange av dere så blir det vell Taco i kveld. Ingen flyplaner før i september måned - innen den tid er kanskje Europa åpen igjen. Mange planer om flyfoto turer har blitt utelatt av mange årsaker, men mest er vel denne Korona viruset.

Ha en god helg.

Jan
 
God morgen fra skogkanten.. Tredje kopp nykvernet kaffe jobber seg inn å årene og hjemmekontoret er i gang. Med 40% på NAV og 100% jobbing føler jeg på en måte at jeg er på 140% :D

Nå er det straks ut til Asker på en svært etterlengtet kiropraktor/fysioterapeut-time - nesten så jeg har lyst til å ta med litt kokosolje og en CD med panfløytemusikk.

Hadde delvis hjemmelaget indisk middag i gåt, og igjen er jeg ikke særlig imponert over hva de profesjonelle i Oslo har servert oss før.

Snart helg..
 
God fredag fra jobben.

HÅPER at dagen blir mer normal enn de to-tre forrige, og at jeg kan logge av og dra hjem klokka 16 uten at telefonen ringer noe mer etterpå.

I går satt man f.eks. to timer på overtid og ventet på en mail man bare skulle trykke videresend på, mens det ringte og maste fra både Sverige og Danmark. Tydeligvis løste ikke den mailen problemet, men det ser nå ut til at det ble løst i ettiden i natt (av noen andre enn meg som faktisk var på jobb på det tidspunktet).

Tror den ølen i kjøleskapet hjemme skal smake godt i kveld.

Ha en god en :)
 
Happy Friday fra hjemmekontoret. Skal bli deilig med helg.

Ja Martin, det er Fredag! Du har spurt om det er snart helg hele uka hver dag.

Når begynner SAS å fly til USA (Vestkysten)?
Jeg savner informasjon.

Og en fin helg når den tid kommer! :)
 
Morn,

Helt om dagen med fysisk aktivitet tidligere i uken betyr MR røntgen i dag. Hvem sa at trening er sunt?
Fakta: Det er usunt og farlig.

God helg!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
God fredag fra hjemmekontoret. Begynte dagen hos legen, og i dag var han fornøyd med blodtrykket igjen, så da betyr vel det at hjemmekontor er bra for noe.

Ha en god dag og helg, mulig det blir veldig tidligtur i morgen igjen for å sjekke en innflyging :)
 
God dag fra Lierkroa. Litt pedaltrim i lunsjen, så da passet det fint med litt raske karbohydrater. Siste rest av ukens hjemmekontorering etterpå, så skal det lages pizza i kveld. Ha en fin dag

85fc59e3c8026b099b27e74e13d86a4f.jpg
 
Haugalandet leverer 8 grader og overskyet, forsåvidt ikke ukjent kombo det, selv i mai.
Kaffe og havregrøt, telefoner og ordnings gjennomført, så kanskje en liiten timeout nå før hagearbeid både her og der, kan bli en god stund til jeg er her igjen, så godt hva som er gjort.
40 min. telefonventing hos Lufthansa i dag er kanskje som forventet, skjønner at jeg er godt bortskjemt med EBG-prioritet hos Sas.
Ha en aldeles strålende fredag og 15. mai. :)
 
Når begynner SAS å fly til USA (Vestkysten)?
Jeg savner informasjon.


Inntil det lempes på innreisebegrensningene, vil hverken SAS eller andre ta opp igjen disse rutene. Og det er foreløpig ikke et tema her borte.

G’morgen fra det dype sør. Her holder man fortsatt lav profil og lar de dumdristige få ha det offentlige rom for seg selv. Regner med at det blir flere folk og færre masker å se denne helgen. Ingen tegn til smitteeksplosjon etter ‘åpningen’ av Georgia, så dermed reagerer nok publikum tilsvarende. Folk legger lista høyere og så lenge tallene forblir lave, vil det bare regnes som ‘nok en influensa’.

Nok om det .. vi har det vi trenger i hus inntil videre. Snart åpnes hjemmekontoret for siste gang denne uken og så er det klart for langhelg.

Tuddelidu ...
 
Også fikk jeg tilbake 8000kr for en ødelagt høytaler Komplett ikke klarte reparere, det var bonus. Så nå trenger jeg forslag til mest mulig lyd (aktiv høytaler) som passer inn på bredde x dybde x høyde. 44 Cm X 33,5 cm X 29 cm.

Easy… KEF LSX eller KEF LS50Wireless, avhengig av budsjett. (jeg jobber ikke for KEF)

Men det sagt så får du mye bedre lyd med passive høyttalere og en liten forsterker. I hvert fall om du er opp i LS50W prisleiet. Rundt 10k som LSX er bildet nødvendigvis annerledes.
 
For øvrig god dag fra Gaustad. Alle er litt møre etter sosial jobbsamling og vinsmakingen min i går.

Gjorde for øvrig noe veldig gøy i går. Jeg serverte litt ulike viner med ulik musikk til. Og så arrangerte jeg en blindtest. To serveringsrunder med rødvin. Hver vin ble servert med svært ulik musikk. Folk hadde allerede blitt servert vin med musikk-pairing før blindtesten så ingen var obs på at det var en årsak til nettopp dette.

1. Alle fikk et lite glass rødvin med "Helga Natt" på popanlegget

Skylle godt

2. Alle fikk et nytt glass vin med Heino sin perle "Schwarze Barbara"

Samtlige synes "den første vinen" var mer avansert, nyansert og dyp. De fleste synes nr 2 var mer kraftig og potent. Kanskje passende til biff.

Problemet var at vinen var den samme. Alle fikk til og med fra samme flaske. Kun musikken var ulik.

Dermed fikk jeg rett i teorien min om at veldig mye av oppfattelsen av kvalitet og førsteinntrykk er preget av sinnstemning og omgivelse. Det var veldig gøy altså.

Og så var det knallsuksess med Nicola Feuillatte Blanc de Noir Millisime 2010 som avslutning. Den er det skikkelig PANG i altså.

Ha en fin en, hilsen vin-Fnate
 
Så nå trenger jeg forslag til mest mulig lyd (aktiv høytaler) som passer inn på bredde x dybde x høyde. 44 Cm X 33,5 cm X 29 cm.

Easy… KEF LSX eller KEF LS50Wireless, avhengig av budsjett. (jeg jobber ikke for KEF)

Men det sagt så får du mye bedre lyd med passive høyttalere og en liten forsterker. I hvert fall om du er opp i LS50W prisleiet. Rundt 10k som LSX er bildet nødvendigvis annerledes.

Muligens på et litt "lavere" nivå, men jeg har ikke vært misfornøyd med er par sånne Sonos-saker jeg kjøpte på IKEA. Ligger vel på en tusing per stykk.

(Men at jeg kjøper høytalere på IKEA diskvalifiserer meg sikkert fra å kunne mene noe)


EN eneste ting jeg har å utsette på de: Bruker de til vekking. Den på soverommet skur seg på på radio først, så følger den i stua etter etter et kvarter eller noe sånt. Da streamer de ikke helt synkront, så jeg blir ofte liggende i senga og høre radio på den ene, og et slags ubestemmlig "ekko" ute fra stua.

Men de låter greit, uten at jeg er spesielt nøye på det.
 
Det har du evig rett i [emoji1306][emoji56]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jeg kan mene det samme om alle som ikke har deaktivert Tapatalk-signaturen sin ;)

Men hva er forskjellen om jeg kjøper en Sonos-høytaler hos IKEA enn om jeg kjøper den hos f.eks. Hifi-klubben? Annet enn at hos Hifi-klubben koster den billigste høytaleren nesten dobbelt så mye som den de har hos IKEA?
 
Back
Top