• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Flyulykke i Russland

I følge Vg så hadde ikke pilotene nødvendig opplæring og godkjenning på flytypen. Den ene hadde sågar forfalskede papirer....

http://www.vg.no/sport/ishockey/artikkel.php?artid=10060776

Havarikommisjonen sier nå at en av de tidligere sjefene i flyselskapet Yak Service nå er tiltalt for å ha brukt piloter som ikke hadde godkjenning til å føre flyet.

Rapporten sier at ledelsen hadde forfalsket papirene til kapteinen om bord, Andrej Solomentsev. Annenpiloten Igor Zjevelo hadde ikke fått den opplæringen som var nødvendig for å føre maskinen.

Det var mannskapet om bord som var skyld i ulykken. En ekspertrapport i november 2011 fastslo at det ikke var noe galt med hverken flyet eller drivstoffet.
 
Så denne på fredag.

"Flyhavarikommisjonen: Katastrofen med ishockeylaget Lokomotiv Yaroslavl

I 2011 styrtet et sovjetisk bygd Yak-42D i elven Volga med et av Russlands største hockeylag som passasjerer – kun én overlevde.


Neste program: fredag, 14. Mars kl. 15:05 - National Geographic Channel"
 
Back
Top