• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Flytype?

Boeing_fan

ScanFlyer Gold
Vet ikke om dette hører til på reiseforumet, men jeg prøver meg her.

Jeg skal fly med Swiss via ZRH i morgen, og andre leg har på www.swiss.com ligget inne med A321. Denne flyningen er nå utsolgt. På www.zurich-airport.com så ligger flygningen inne med A319.

Jeg gledet meg til å teste ut A321, jeg blir skuffet hvis den er "nedgradert".

Hvilken informasjon bør jeg forholde meg til?

Den går jo vanligvis med A319 på lørdager, så det kan vel henne zurich aiprot har glemt å oppdatere?
 
Inntil morgendagen kommer skal du ikke forholde deg til noen av de. Det kan skje masse i løpet av 24 timer.
 
Inntil morgendagen kommer skal du ikke forholde deg til noen av de. Det kan skje masse i løpet av 24 timer.

Ja, du har rett i deg. Jeg ser at nær halvparten av alle flightene ut fra Zurich ble kansellert idag. Men både OSL og SOF gikk, dog med noen forskinkelser.

Men jeg lurer egentlig på, når den aktuelle fligningen på www.swiss.com har ligget inne med først A320, og så ble den endret til A321, er da sannsynlig at den blir nedgradert til A319? Vanskelig å vite hva man skal tro her...
 
LX bruker A319 på alle flighter til/fra OSL.
Det er svært sjelden de kommer med noe annet.
 
LX bruker A319 på alle flighter til/fra OSL.
Det er svært sjelden de kommer med noe annet.

Ja, men jeg snakket om ZRH-SOF. Men jeg ser jeg uttrykte meg litt utydelig.

Det er neimen ikke godt å vite, for ZRH-SOF går med alt fra Jumbolino til A321. Det mest vanlige er A319 og A320. Men som sagt, de er ganske fleksible med matriell på denne ruten.

Jeg håpet jo å få prøve Swiss' A321, da ruten på swiss.com er satt opp med 321. Håper Swiss holder det de 'lovet' meg :lol:
 
Last edited:
Ligger inne med en stupfull A321 i Amadeus hvis det er LX1860 du skal med ...

Hjertelig takk for hjelpen :)

Og ja, der er LX1860 jeg skal med.
Feilen på Zurich Lufthavns hjemmesider skyldes nok at den vanligvis går med A319 på lørdager.
 
Last edited:
Back
Top