• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Færøyene, Island og Grønland?

Islending

ScanFlyer Silver
Færøyene, Island og Grønland?

Hei. De siste par nettene har jeg lagt i sengen uten å få sove, og funnet ut at jeg har lyst på en "atlantisk" ferie neste sommer.

Da har jeg tenkt at jeg ville fly BGO - FAE - RKV med Atlantic Airways som koster fra 2372 DKK, og RKV - Grønland med Flúgfelag Íslands (til en av disse byene: Narsarsuaq, Nuuk, Ilulissat, Ittoqqortoormiit). Priseks. RKV - GOH - RKV 54910 ISK (ca. 2698 NOK) i slutten av juli. Hjemveien tenkte jeg å fly Icelandair KEF - BGO for 1031 NOK én vei.

Jeg lurer på om dere har noe tips til hvilke aktiviteter som kan gjøres i de forskjellige destinasjonene, og hvilke byer jeg bør besøke, hvor lenge jeg bør være på de forskjellige stedene (vil helst ikke være vekke mer enn 3 uker pga. jobb) og hvilken by i Grønland jeg bør fly til fra RKV?

Jeg har egentlig ikke gjort noe research for denne turen, da den nettopp poppet opp i hodet mitt et par netter siden, og det fremdeles er god tid til sommeren kommer. :)

Takker for tips! :D
 
Last edited:
Re: Færøyene, Island og Grønland?

Har ikke noen andre tips enn: DEL! :) Jeg og en del studiekamerater har utrolig lyst å reise til Færøyene og Island (og jeg har jo min store drøm om å dra til Grønland) - men det kosta mucho penga. Spesielt Færøyene, fant vi ut.
 
Re: Færøyene, Island og Grønland?

Dere må jo bare være med! The more the merrier! T/r fra Bergen til alle disse stedene blir jo bare 6289 NOK! Det er jo "ikke" så mye mer enn den Norge-rundt billetten din kostet! :)

Er fortsatt lenge til sommeren, hehe.

Tenkte å reise litt rundt i Island også, da jeg har familie mange steder i landet. Lenge siden jeg har gjort det.
 
Last edited:
Re: Færøyene, Island og Grønland?

Hva ble det til, Islendingen? ;)

Merker det frister med en tur til Ilulissat, dog jeg vet ikke når på året er best - det virker som feb-september basert på tours som avholdes. Flybillett er minst 7500 tur-retur fra/til CPH, så det blir fort litt stivt :)
 
Back
Top