• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Et spørsmål til dere som jobber med billetter

Utflyttet

Ute på tur
Et spørsmål til dere som jobber med billetter

Om man kjøper en reise før jul i fjor (fullt fleksibel business), og ikke har anledning til å reise, men beholder reservasjoner, og så flytter man på reservasjonen på dissse til det passer å bruke billetten, hvordan gjør man det da nå billetten er skøvet til et tidspunkt hvor nye priser er kommet i markedet?

Akkurat nå har jeg fått en beskjed om at sidne prisene er endret vil de ta en reissue for å få inn full pris, og dette slår meg som helt i mot hva som jeg har opplevd på slike billetter før. Så lenge det er en ferdig utsted beillett og reservasjoner er flyttet i tråd med orginale regler for billetten og ingen routing endres så skal ingen reissue foretaes, og dermed ingen nyprising?

-A
 
Re: Et spørsmål til dere som jobber med billetter

Du må betale den prisen som gjelder for din nye reise. Nå for tiden må (avhengig av system og flyselskapets regler) de fleste billetter skrives om så fort man gjør noen som helst forandring, rerouting eller ikke.

Noen selskaper har dog en regel om at du slipper å betale ev. ny fuel surcharge (nye skatter taes inn ved omskrivning), men noen (de fleste tror jeg) har det ikke.
 
Back
Top