• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Dreamliners

VC-10

ScanFlyer Crusty
Medlem
Som tidligere skrevet, tok jeg sist søndag en snartur til LGW med Norwegians Boeing 787-8 - en flott flight med et fint og behagelig fly. Returen gikk neste dag fra LHR og det ble selvfølgelig litt spotting der. Siden det var en tur i Dreamlinerens tegn, presenterer jeg noen bilder av disse her:

Først et par av Norwegian på OSL:
DY_B788_1-XL.jpg


DY_B788_2-XL.jpg


På LGW sto det en Dreamliner fra Thompson parkert på gate bak oss - det tar seg godt ut i det nye fargeskjemaet:

BY_B788-XL.jpg


Ny dag og over til LHR. Den første Dreamlineren som viste seg der kom fra Doha:

QR_B788-XL.jpg


På vei til spotterplassen passerte jeg British Airways teknisk - til min store glede sto det en flott maskin plassert like ved gjerdet. Ikke så lett å få fotografert på skikkelig vis, men jeg fikk da foreviget det. Det første er tatt gjennom et tett gjerde mot veien og det andre fra bakgården til et hotell på andre siden av veien:

BA_B788_1-XL.jpg


BA_B788_2-XL.jpg


Det siste bildet ble tatt fra en BA A320 under take off. Der sto Ethiopian parkert - fikk det travelt med å dra opp kameraet og fikk knipset dette:

ET_B788-XL.jpg


Planen var å få med seg United og Air India også, men de lurte seg unna. Satser på å få sett dem ved nytt Londonbesøk neste måned :fly
 
Fløy United sin fra Chicago til Houston på Onsdag i C.
Behagelig tur og flott fly.. Tok ikke fyr heller...

Fløy også United fra Frankfurt til Chicago i en 772. En gammel skrotkasse med ubrukelig C...
Vær forsiktig med de rutene der. LH med 380 er bedre i Y enn den 80 talls greien der


Å gå fra den til en flunka ny fireliner i C var som å gå 4 tiår frem i tid...
 
Back
Top