Den nye Lufthansa-kabinen

Og slik kan man øke kapasiteten med 2000 seter som fint tilsvarer 12 fly på en forholdsvis enkel måte. Har hørt at LH ser på hvordan mulighetene er for å forsette å fly så lenge som mulig med flyene de har.
 
Flot og stilrent...

Men jeg bliver aldrig nogen fan af de nye og tynde sæder, der efter min mening giver en elendig siddekomfort og rygstøtte med det tynde ryglæn. Men det er der jo delte meninger om.

Så en forbedring visuelt, men en forværring af komfort i mine øjne... Hvilket jo er meget kendetegnende for de fleste "enhancements" efterhånden. Det er jo sjældent for passagerens skyld de bliver gennemført.
 

Det var jo dette med lyssetting, da... men for all del, jeg synes dette var stilrent og fint, jeg.
Og at LH vil beholde sine -530'ere er vel ikke overraskende, økonomisk sett. De er jo i ferd med å gjøre "Window belt replacement" på dem, og det er en kostbar jobb, så da er det fornuftig å fly dem noen år for å cashe inn litt av utlegget for den jobben.
 
Begge kabinene var virkelige flotte synes jeg selv om den gule belysningen på A320'n var vel kraftig. B737-500'n ser factory fresh ut, utrolig hva en makeover med bla nye overheadbins kan gjøre.
 
Airbusen så jo litt finere ut enn Boeingen, men generelt synes jeg dette var grått og trist. Men interiøret til Lufthansa har vel aldri vært noe særlig spennende...?
 
Fin den, men jeg likte A320-kabinen bedre med litt gulfarge!
Men uansett flott at de fikser på de litt eldre 737-ene:)
 
A320-kabinen er bare den nye standardkabinen til Airbus - og de eldre A319/320/321-maskinene skal ikke gjøres om. Det lyser for øvrig ikke så sterkt gult hele tiden - har selv fløyet med disse flyene noen ganger nå. Det genuint nye er 737-500-kabinen.
 
Jeg synes dette ble bra, men jeg er enig med de som synes det mangler litt gulfarge.

Men like pen som A320-kabinen er den ikke.
 
Lufthansa leverer. Det hadde sikkert ikke vært fint å flettet inn litt gultfarge i disse stolene, men dette var jo ett flott og stilrent valg av Lufthansen...

Anyway, de peneste stolene hos Lufthansa synes jeg uansett at LH Italia har med nasjonalfargene til Italia sydd inn i nakkestøtten:P
 
Back
Top