• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Dagens contrail....

putzmeister

ScanFlyer Dusty
Det blir ikke akkurat knall gode bilder, men det er jo litt moro å følge flyene på radaren for så å gå ut å knipse i det de passerer. det blir jo litt alternativ spotting.

IMG_0074-1.jpg


A-330. Alle flyene kom fra øst-vest.

IMG_0088.jpg


Usikker på denne.... 767??

IMG_0101-4.jpg


Dette er TF-FIV B757 W200

IMG_0116-1.jpg


Dette er A6-EHD A340-542 en god stund senere kom også A6-EHE som er en A340-642 over huset mitt, men den klarte jeg selvsagt å gå glipp av.

IMG_0064-2.jpg


Denne var nå ikke riktig så høyt da. Noen tips om hvor jeg kan få renset kameraet? 30Den trenger en rens ser jeg.
 
Nice Stein.
A340-500 til Etihad passerte over meg og i dag, men hadde berre kompaktkamera med på jobb så vart ikkje så bra bilder på meg.
 
Denne var nå ikke riktig så høyt da. Noen tips om hvor jeg kan få renset kameraet? 30Den trenger en rens ser jeg.

Fin serie. :up:

Jeg bruker Interfoto ved Høvik, de tar 550,- for rens av kameraet som tar 1-2 timer. Anbefales.
 
Kule bilder:

Lurer på en ting: Hvilken linse må du ha for og kunne få bilder så høyt oppe. Tenker det er 100-400 mm eller noe sånt?
 
Skal du ta contrail bilder så kjøpe teleskop som jeg har skrevet mange ganger før. Mye billigere enn en linse.
 
Hmm koster det ikke mindre å rense kameraet rett hos Canon?

Men det tar vel noen dager..

Flotte bilder forresten!
 
Stemmer nok med at dett er en Aeroflot 330. Så den på radaren idag.

Putzmeister: Var det du som stod på vollen idag å tok bilde av Contrail?? Singapore 340 som kom rett over Gardermoen??

Her er den hvertfall:
DSC_0026.jpg
 
Last edited:
Back
Top