• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

EUR Condor etter Thomas Cook - og annet nytt

Re: Condor etter Thomas Cook

Og spesial ble det; nærmere bestemt "danke, tecke" - en honnør til avtroppende CEO Teckentrup. Tyder på at han har vært mer enn snittet godt likt internt.

Har han vært ansvarlig for transformasjonen fra Thomas Cook til dagens Condor forstår jeg godt at han blir satt ekstra pris på.
 
Re: Condor etter Thomas Cook

Har han vært ansvarlig for transformasjonen fra Thomas Cook til dagens Condor forstår jeg godt at han blir satt ekstra pris på.


Men hvor integrert var i praksis i Thomas Cook? Både rutestruktur og konsept var jo endel annerledes hos Condor. Og andre flytyper hadde de også.
 
Re: Condor etter Thomas Cook

Men hvor integrert var i praksis i Thomas Cook? Både rutestruktur og konsept var jo endel annerledes hos Condor. Og andre flytyper hadde de også.

Thomas Cook var operasjonelt fragmentert (Thomas Cook Airlines, Condor og Thomas Cook Scandinavia) selv om mange prosedyrer og systemer ble ganske like mot slutten og det ble noe enklere å flytte på ting mellom fraksjonene. TCX beveget seg mer og mer mot en Condor-type operasjon de siste par årene.

For å si det sånn, ver der ikke på noe tidspunkt noen følelse av å være ett selskap. Det så en kanskje spesielt godt etter konkursen hvor spesielt Condor ikke sto spesielt høyt i kurs blant de som var i Thomas Cook Airlines hvor konspirasjonsteoriene hadde fritt utløp.
 
Re: Condor etter Thomas Cook

Ja, men hadde forventet litt mer når de skulle gjøre noe spesielt enn bare en takkeskrift i plain svart [emoji6]

Men igjen - dette er jo helt riktig gjort etter designmanualen. Og med stripene hadde det blitt veldig rart om de skulle gjøre så mye annet. Men det å bytt ut firmanavnet med et personlig navn er jo faktisk ganske drastisk. Tommel opp.
 
Re: Condor etter Thomas Cook

Ellers starter de 2024 med følgende flåte:

A320: 12
A321: 11
A330-200: 1
A330-900: 12
757-300: 9
767-300: 4
 
Re: Condor etter Thomas Cook

Ja, men ser ut som det ble satt på hold inntil videre. Men øker kanskje sjansen for en Condor rute BER-DXB. Når de får nok passende fly.

Ser ut som den nå starter høsten 2024

I tillegg kommer Bangkok og Phuket fra Frankfurt

https://condor-newsroom.condor.com/...-condor-adds-thailand-to-its-flight-schedule/

Condor is adding two new destinations to its flight schedule from September 2024. There will be four flights a week from Frankfurt to Bangkok and three flights a week to Phuket.
 
Den ble litt kul. Men også hvordan maskere en A320neo som en A319neo :p

Ellers ble deres 15. A330-900 levert nylig. Dog av en eller annen grunn er ingen av de i røde striper.
 
Back
Top